Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

Krependeki Kadirin Yeri

İstanbul için kıraat vaktidir. Sohbetin buzlu rakının buğusunda soluklandığı bir kısa mesafe koşusudur gündelik hayat. Krependeki Kadirin Yeri İstanbul mezelerinin, mağrur bir kadeh ile sizi karşıladığı dost bir restoran. Krependeki Kadirin Yeri lezzeti, hizmeti ve tarzı ile Nevizade Sokağı’nın en önemli meyhanelerinden.

İstanbul mavisini boğazın yansıması olarak tanırız. İstanbul beyazını bileniniz var mı? Bu damaktaki mutlu seda, akılda bir nostaljik yolculuk ve Krependeki Kadir’in yerinde bir dost sohbetidir. İstanbul’un bıçkın yüzü ile kravatlıların soylu Beyoğlu’su arasında, sakin ve afilli bir mekandır burası. Nevizade Sokağı’nın ününden çok öncelerinden gelen bir müdavim kitlesi var. Popüler kültürünün eskitemediği ne kadar yazar, sanatçı ve entelektüel varsa dost sohbetlerinde hep Kadirin Yeri’nde buluşurlar. Sıralanmış yüzlerce anason aromalı restoranın içinde bir gülümseme, bir dost kahkahası, dertlerin sıyrıldığı bir dokunuş gibidir Kadirin Yeri.

Restoranda ilk dikkati çeken tüm çalışanların yüzündeki samimi ve ilgili bakıştır. Bu yerde artık masanızın mevkii dışında her şeyi onlar size ulaştıracak, yediğiniz mezelerle başlayan keyif maratonu gecenin ileri saatlerine kadar sürecektir.

MEZELERİ ÜNLÜ BİR MEKAN

Masanıza oturduğunuzda başınızda hemen biten tezgahtar kılıklı garsonlar yerine mekanın yöneticilerinin ağır ve seviyeli hoşgeldini karşılayacaktır. Yılların eskitemediği bir İstanbul sıcaklığı ve efendiliği oturacaktır masanızın görünmez köşesine. Bu aristokrat nezaket sizi birden Ege’nin İstanbul’a hediyesi zeytinyağlılara yöneltecektir. Tepsiler dolusu meze ile bakışırken küçük işmarlarla sizi kışkırtan lezzetlere duyarsız kalmanız mümkün değildir. Hemen ardından masanıza gelen beyaz peyniri kavun ve isterseniz karafakiden beslenen bir kadeh ile süslemeniz mümkün.

LEZZET VE İÇTENLİK ARIYORSANIZ DOÐRU YERDESİNİZ

Mekanın temizliği ve lezzetin yüksekliği o ana ait bir aldanış gibi gelmesin Kadir Krepen Pasajı’ndan Nevizade Sokağı’na gelen bir uzun damak tecrübesinin eseridir. Yani çok dostu olan ve duvarlarına nice muhabbetlerin gölgesi düşmüş İstanbul tarihine tanık bir kültürün parçasıdır.

Tabakların sade ve yormayan dizaynı lezzetlerdeki çok kültürlü damağın masanıza düşen yaprakları olduğunu hissedersiniz. Burası Beyoğlu’nun özel bir meyhanesidir ve vakti keraat geldiğinde her mevkiden ve her yaştan insanların lezzet ve dostluklarını kadehteki balığa anlattıkları bir sihirli mekandır Kadirin Yeri.

RAKININ PARLATTIÐI DOST SOHBETLER

Ara sıcaklarından balık ve et çeşitlerine gelene kadar her türlü mezenin masanıza en taze haliyle geldiği restoranda hem sohbetin hem de hizmetin kalitesi Nevizade Sokağı’nın ortak özelliği olan bir çizginin üstündedir her zaman.

Masanızdaki mezelerin her gün taze yapıldığını bilmek, rakı adabının masalara kendiliğinden geldiği ve kaliteli servisi ile öne çıkan Kadirin Yeri, mutfağı kadar sosyal olarak müdavimleriyle kurduğu kalıcı iletişim de dikkat çekicidir. Terası ile yıldızlar masanıza iniyor. İyi meyhane ve iyi bir sohbet mekanı üzerinize her akşam yıldızlar döküyor Nevizade´de. Lezzet sarmalından ve dost gülümsemelerdin kalan hüznünüz varsa onuda yıldızlar siliyor alnınızdan.

RAKI İLE BALIK

Kadirin Yeri, sanat dünyasındaki bir çok ünlünün yanı sıra, İstanbul havasını koklamak isteyen genç yaşlı bir çok insanın ve özel grupların tercihi olan bir mekan. Ve onca mekanın kalıcı olamadığı Nevizade’de tarzı, mutfağı ve hizmet anlayışından taviz vermeden kalıcılaşan bir yer. Klasik meyhane mezelerinin çok özel tarif ve uygulamalar masanıza geldiği restoranda rakının anasonuna inat damak kışkırtan taze balıklar gelir masanıza hangi lezzeti önce yedeğiniz hangisini daha çok sevdiğinizi anlatarak bitirirsiniz geceyi. Bir de restoranın hemen önünden geçen bir sokak çalgıcısının düşürdüğü notayı utangaç bir şekilde cebinize koyarak. Sosyal bir beslenmenin ufak bir tınısı ilişir şakaklarınıza… Kimseye söylemezsiniz.

Çünkü Kadirin Yeri, kadehlerin birbirine dokunduğunda başlayan ve ‘güzeldi be abi’ dedirten bir lezzet yolculuğudur.

Tel: 0212 2436130

Balık Pazarı Nevizade Sokak No:12/1

http://www.kadirinyeri.com