Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

Gastro Kültür Merkezi açılıyor

Gastronomi sektörünü halkla buluşturacak olan ve profesyonel yemek sanatçılarıyla yemek severleri bir araya getirmeyi hedefleyen Gastro Kültür ve Gösteri Merkezi, İstanbul Levent’te açıldı. Proje, yerli ve yabancı ünlü CUİSİNE ve PASTRY chef’lerle birlikte, onlara Türk ve dünya mutfaklarından yeni yemekler yaptıran, sonrasında bu yemeklerin tadımını yaptıran, yarıştıran, ödüllendiren ve bu faaliyetlerin tümünü İnternet Protokolü (İPTV) özel kanalı GASTRO Tiwi üzerinden canlı ve aralıksız yayınlayan ilk ve tek proje olarak öne çıkıyor.

LMD, TÜMAPED, EUROTURK CHEFS CLUB dernekleri ve Turistik Restaurant Yatırımcı ve İşletmeciler Derneği (TURYİD) ile gastronomik eğitim veren Haliç Üniversitesi ve DOORS Mutfak Sanatları Akademisi’nin katkılarıyla oluşan proje, halka açık mutfak etkinlikleri stüdyosu ile İstanbul’u Dünya Gastronomi Ligi’nin yıldızı, 2013 yılını da Türkiye’nin Gastronomi Yılı yapmayı amaçlıyor.

İstanbul Gastro Kültür ve Gösteri Merkezi’nde her gün 10.00-22.00 saatleri arasında, haftanın her günü 4 değişik türde gastronomik gösteri seansı yapılacak. Özel IPTV kanalı ve internet sitesinden yayınlanacak olan mutfak aktiviteleri, tüm TV kanalları, basın ve yayın organları, web siteleri ile bloglara da açık olacak. Günlük, haftalık ve aylık olarak yayınlanarak duyurulacak olan etkinlik programlarına her gün, her seans için ayrı ayrı Beko mağazaları, Turyap Acentaları, dernek üyesi kuruluşlar ve sponsor firmalar ile vatandaşlar davetli olacak. Davetliler, hiçbir ücret ödemeden aktivitelere izleyici olarak katılabilecekler ve bu programlarda, ünlü yerli ve yabancı şeflerin yanı sıra, basın, sanat, siyaset, spor, sağlık ve iş dünyasının ünlüleri ile yemek yapabilecekler.