Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

MÖVENPICK HOTEL İSTANBUL’DA EĞİTMEN ŞEFLER GECESİ DÜZENLENDİ

[kutusol=5463] Mövenpick Hotel Istanbul’un İtalyan Başaşçısı Giovanni Terracciano ile üniversite ve mutfak akademilerinin gastronomi ve mutfak sanatları bölümünde görev alan ünlü eğitmen şefler, 24 Kasım 2017, Öğretmenler Günü’nde düzenlenen “Giovanni ve Arkadaşları” gecesinde bir araya gelerek konuklara benzersiz bir lezzet şöleni yaşattı.

Başaşçı Giovanni Terracciano’nun yanı sıra Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi’nden Doğa Çitçi, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nden Esen Blake, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nden Gabriele Sponza, Le Corn D’Or Chef’s Atelier’den Mete Alpay ve Chef’s Table Mutfak Akademisi’nden Serkan Bozkurt’un özel tariflerini sunduğu etkinlik AzzuR Restaurant’ta gerçekleştirildi.

Ev sahipliğini Mövenpick Hotel Istanbul’un Genel Müdürü Bozkurt Atabek’in yaptığı geceye, iş ve cemiyet dünyasından yaklaşık 110 kişi katıldı. Her sene farklı bir konsepte ev sahipliği yapan ve bu yıl yedincisi düzenlenen “Giovanni ve Arkadaşları” etkinliği saat 19.30’da kokteylle başladı ve geceye 20.30’da her biri ayrı bir eğitmen şefin imzasını taşıyan 5 farklı spesiyaliteyle devam edildi.

Etkinliğe katılan konuklar, yüzlerce aşçıyı sektöre kazandıran eğitmen şeflerin hazırladığı, yaratıcı yorumlardan yöresel tatlara uzanan benzersiz lezzetlerin keyfini canlı piyano müziği eşliğinde çıkardılar. Gecenin sonunda yapılan çekilişte ise şanslı misafirler birbirinden renkli hediyeler kazandılar.