Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

KÖPEK DOSTU OTELLER

[kutusol=5474] Köpekler, sevimli olduğu kadar bizlerin en değerli dostlarıdır da. Nereye gidersek onları da yanımızda götürmek isteriz. Özellikle de seyahatlere çıktığımızda onları geride bırakmak oldukça zor gelir.  Hotels.com™ sevimli dostlarla seyahat etmek istendiğinde hem birlikte konaklanabilecek hem de onların gerçek bir özenle ağırlandığı köpek dostu otelleri bir araya getirdi.

SPA, ONLARIN DA HAKKI
Köpeğinizle birlikte Whitby’deki lüks Raithwaite Estate Hotel’de Nork Yorkshire’un ilk ve tek köpek SPA’sında konaklayabilirsiniz.
Çeşitli tedavi ve terapilerle köpeğinizin rahat, enerjik ve canlandırıcı hissetmesinin garanti edildiği bu otelde, köpeklerinin rahat bir ortamda bakıldığından emin olarak köpek sahipleri küçük dostlarından uzakta keyifli bir akşam da geçirebilirler.

“YAPPY HOUR”: KÖPEKLERİN EN SEVECEĞİ SAATLER
Kaliforniya San Diego’daki, Hotel Del Coronado, kısa bir süre önce tesislerini evcil hayvanları, özellikle de köpekleri ağırlamak üzere genişletti. Otel, akşamüstleri 16.00-17.00 saatleri arasında düzenlediği haftalık Yappy Hour etkinliklerinde köpeklerin ücretsiz sunulan ‘yappatizer’ların (organik gurme köpek atıştırmalıkları) tadını çıkarmalarını sağlarken; köpek sahiplerine de Köpek Tüyleri, Tazı veya Tuzluk gibi evcil hayvan temalı içecekleri sunuyor.

BİR CAVALIER KING CHARLES SPANIEL İÇİN UYGUN BİR YEMEK
Sahip olduğu SPA’sı, iki restoranı ve
köpeğinizi mutluluktan ‘havlatacak’ yiyecek deneyimiyle Cliveden bir Loved by Guests oteli. Özel olarak oluşturulan ‘Köpek Mönüsü’, aralarında tavada kızartılmış tavuk parçaları ile pirinç veya fileto biftek ile pilavdan oluşan; hafif sos ile lezzetlendirilip yumuşatılmış yemekleriyle küçük dostlarımızın en iyi mutfağın tadını çıkarmasını sağlıyor.
 ŞIMARTILMIŞ KÖPEKLER İÇİN
MÜKEMMEL BİR SEÇİM

Ritz Carlton, lüksleri seven köpekler için mükemmel bir ‘köpek krallığı’. Köpek dostu bu özel otel, konuklarının otele girişiyle birlikte sevimli dostlarınızın el boyaması kaseler, peluş köpek yatağı, çiğneme oyuncağı, özel ‘doggie menü’sü, Köpek Yürüyüşü Yol Haritası, köpek atık poşetleri ve yappy club kartını içeren lüks köpek bir programı deneyimlesini sağlıyor.

TARİHİN DERİNLİKLERİNDE BİR GEZİNTİYE
Paris’te bulunan büyük Le Meurice sadece lüks değil; aynı zamanda da hayvan dostu olan otellerden.

Otelin ambleminin arkasında yatan tarih yanında amblemde yer alan bir çift tazı otelin hayvanlara gösterilen konukseverliğin bir gelenek olduğunun da simgesi. Otel, köpekleri, lüks bir evcil hayvan sepeti, özel tasarım bir kase ve aynı zamanda Tuileries Bahçesi’nde onları büyük bir keyifle dolaştıracak bakıcıyla karşılıyor.