Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

KAYAK SEZONUNDA YÜZDE 85, SÖMESTRE DÖNEMİNDE YÜZDE 100 DOLULUK HEDEFLİYOR

[kutusag=5446] Bu sene kesin rezervasyonların Eylül ayında gelmeye başladığını kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, “Eylül ayından itibaren, hem sezona, hem sömestre dönemine kesin rezervasyonlar almaya devam ediyoruz. Bu sene, kayak sezonunda %85, sömestr döneminde %100 hedefliyoruz” dedi.

“ERCİYES + KAPADOKYA” TURLARINA ÖZELLİKLE YURT DIŞINDAN
TALEP GELİYOR

Kültür Kayağı projesinin geliştirilerek devam ettiğini ifade eden Menderes Karaküçük, şunları söyledi: “Erciyes + Kapadokya turlarına, özellikle yurt dışından ilgi büyük. Bu sene Erciyes’te, termal kaplıca suyu bulundu ve seneye Erciyes’teki tesislere verilmeye başlanacak. Böylece Kayak + Kaplıca + Kapadokya şeklinde bir konsept de oluşacak. Kayseri, ülkemizde henüz yeterince tanınmıyor. Birçok turistik yerden çok daha fazlasına sahipken, bunlar bugüne kadar bir sır gibi saklanmış.

Aynı durum kayak merkezi için de geçerli. Avrupa’daki çoğu kayak merkezinden fazlasını, çok daha düzenli bir şekilde sunsa da Erciyes Kayak Merkezi de dünya kayakçıları arasında yeni yeni tanınıyor. Son yıllarda yerli ve yabancı acentalar, Kayseri için kayak paketi programının yanı sıra kültür turizmi programı yapmak için de çalışmalarını sürdürmektedir” diye konuştu.

GELENEKSEL KAYAK PAKETİ HAZIR
Kayakçıların her sene tercih ettiği geleneksel kayak paketlerini oluşturduklarını anlatan Menderes Karaküçük, şunları kaydetti: “Kayak paketi satışlarımız, Eylül ayında başlamıştı. Kayak paketimizde, single 319 TL; double 449 TL; 4 kal 3 öde single 1.070 TL; 4 kal 3 öde double 1.570 TL’dir.

[kutusol=5447]Sezonun yanı sıra sömestre dönemi paketlerini de açıkladık. Sömestre döneminde single 380 TL; double 540 TL; 4 kal 3 öde single 1.280 TL; 4 kal 3 öde double 1.880 TL’dir. Hazırlanan bu konaklama paketlerine; konaklama, kahvaltı, Erciyes Kayak Merkezine (Tekir Kapı) gidiş dönüş transfer ve günlük limitsiz Ski Pass bu fiyatlara dahil” şeklinde konuştu.
DÜNYANIN EN İYİ
3. RADISSON BLU HOTEL’İ SEÇİLDİ

Dünya’nın en büyük turizm değerlendirme sitesi olan TripAdvisor’ın milyonlarca kullanıcısının verdiği puanlara göre ‘Radisson Blu Hotel Kayseri’ dünyanın en iyi 3.’cü Radisson Blu Hotel’i seçildi.

1 Eylül 2014’de hizmet vermeye başlayan ve kadim şehir Kayseri’yi turizm elçisi olarak Dünya’ya tanıtma faaliyetlerinin lokomotifliğini de üstlenen Radisson Blu Hotel Kayseri, Anadolu’da hatta Avrupa’da da Dünya kalitesinde hizmet verilebileceğini tüm Dünya’ya ispatlamıştır. Chicago, Moskova, Kanarya Adaları, Kuveyt, Sydney, Paris, Londra veya Roma gibi birçok Avrupa ve dünya başkentini geride bırakan Radisson Blu Hotel Kayseri, 2017 tarihi itibariyle ilk 10’a giren tek Türk oteli olmanın da gururunu yaşamaktadır.

BÜYÜK BİR GURUR KAYNAĞIDIR
Otelin sahibi olan Artaş İnşaat A.Ş’nin turizm yatırımları koordinatörü Recep Arifoğlu şunları söyledi: “Misafirlerimizin göstermiş oldukları teveccüh, bizim için büyük bir gurur kaynağıdır.

Grubumuzun 40 yıla yaklaşan otelcilik tecrübesi ve gelişmenin sonsuza kadar süren bir dinamik olduğunun bilinci ile hiç hız kesmeden daha iyisini yaparak, misafirlerimize hak ettikleri daha iyi hizmeti sunabilmek için çalışmalarımıza her zaman devam edeceğiz” dedi.