Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

ZYXEL’DEN ÜLKE TANITIMINA DESTEK

[kutusol=5423] Ağ teknolojileri alanında dünya liderlerinden biri olan Zyxel, turizm sektöründe son dönemde adından sıkça söz ettiriyor ve başarı hikâyelerine her geçen gün bir yenisini daha ekliyor. Stone Hotel Group ile işbirliğine giden Zyxel, Stone Hotel Group’a bağlı olan Royal Holiday, Royal Wings, Royal Alhambra, Royal Taj Mahal, Royal Dragon ile Metropolitan Ankara, Metropolitan Taksim ve Edirne Kalevera Hotel olmak birçok büyük oteli ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda en yeni kablosuz ağ teknolojileriyle donattı.
Turizm alanına yönelik bu önemli projeler, Zyxel’in uzman ve donanımlı çözüm ortakları tarafından hayata geçiriliyor.

2017 yılında katma değer ve fark yaratan özel projelere imza atan Zyxel, bu başarısını 2018’de de sürdürmeyi hedefliyor.

“Yerli ve yabancı turistlerin yüksek kalitede kesintisiz internet deneyimi yaşamasına vesile olmaktan gurur duyuyoruz” şeklinde konuşan Zyxel Türkiye Marka ve Pazarlama Müdürü Özden Aliyagiç Uyar “Hayata geçirdiğimiz başarılı projelerle turizm sektörüne ve ülkemizin marka algısının yükseltilmesine de destek olmak bizleri ayrıca mutlu ediyor.” diyor.
BAŞARIMIZIN SIRRI; TERZİ İŞİ ÇÖZÜM MANTIĞI
Özden Aliyagiç Uyar, Zyxel tarafından turizm ve konaklama tesisleri için geliştirilen projelerin fark yarattığı en önemli noktayı şöyle açıklıyor: “Her konaklama tesisinin önce kapsamlı bir analizden geçirilmesi ve projelerin buna göre “kuruma özel” bir biçimde tasarlanması ile işe başlıyoruz.
Terzi işi mantığı hizmet verdiğimiz kurumları çok mutlu ediyor.” Prowireless ürün grubundan ağ güvenliğine, ağ anahtarlarından DSLAM’a kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip olan Zyxel, her konaklama tesisinin kendine has ihtiyaçlarını tespit ederek komple bir çözüm sunabiliyor. Böylece farklı servisler için farklı tedarikçiler bulmak ve entegrasyon süreci geçirmek zorunda kalmayan turizm ve konaklama tesisleri uçtan uca hizmet almanın keyfini yaşayabiliyor. 
ODAĞIMIZDA TURİZM SEKTÖRÜ VAR
Zyxel’in son dönemde turizm ve konaklama sektörüne yönelik gerçekleştirdiği projeleri her yıl artırdığını ifade eden Özden Aliyagiç Uyar, “Zyxel olarak ülke ekonomimize büyük destek veren turizm sektörü için projeler geliştirmek önceliğimizdeki konular arasında yer alıyor.

Özellikle büyük otel zincirlerinin odalarında ve müşteriye açık alanlarında internet erişimi talebi çok yoğun olarak ortaya çıkıyor. Müşterilerimizin bu ihtiyaçlarına yönelik projeler hayata geçirdiğimiz için son derece mutluyuz.

Türkiye’nin önde gelen otellerinde yerli, yabancı tüm turistlere sunulan hızlı ve kesintisiz internet erişiminin arkasındaki güçlerden biri olmak son derece gurur verici. Ayrıca bu ve benzer projeler sayesinde turizm tesislerindeki tüm kullanıcıların sorunsuz, kesintisiz ve güvenilir bir biçimde internet erişimi almaları mümkün hale geliyor” dedi.

HIZLI UYGULANABİLİR, KESİNTİSİZ ÇÖZÜMLER 
Sorunsuz bir kablosuz ağ bağlantısının ana tercih sebeplerinden biri olan Konaklama sektöründe yapılan altyapı değişikliklerinin bir an önce hayata geçirebilmesi misafir memnuniyet açısında büyük önem taşıyor” yorumunda bulunan Uyar, “Zyxel’in konaklama sektörüne yönelik sunduğu çözümlerde farklılaştığı bir diğer konuysa, altyapı kurulumunun hızla uygulanması ve kesintisiz bir çözüm sağlanması. Yapılan ön analiz, doğru ürünlerin konumlandırılması ve konusunda uzman profesyonel ekiplerce kurulumların gerçekleştirilmesi sonucunda otelin bilgi teknolojileri yöneticileri, çalışanları ve misafirleri kusursuz bir altyapıya kavuşuyorlar.” sözleriyle konuşmasına son veriyor.