Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

SIANJI WELL-BEING RESORT’ÜN, 7 YILDIZI 3. KEZ TESCİLLENDİ

[kutusag=5421] Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Spa ve Wellness Oteli, Türkiye’nin ve Avrupa’nın En İyi Beach Resort’ü gibi uluslararası alanda 22 farklı ödülün sahibi Sianji Well-Being Resort, ödüllerinin arasına bir yenisini daha ekledi: Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Ödülleri’nde medikal wellness alanında 7 yıldız unvanına sahip oldu.

Dünyanın en prestijli ödüllerinden, tüm otoriteler nezdinde mükemmellik ve lüks yarışına sahne olan Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle 5. Yıl Kutlaması ve Ödül Töreni, bu yıl 23 Eylül’de Yunanistan’ın başkenti Atina’da The Ecali Club’da gerçekleşti. Dünyanın her yerinden CEO’ların, yönetim kurulu başkanlarının, yöneticilerin, direktörlerin, şirket sahiplerinin ve genel müdürlerin katılım gösterdiği gecenin sunuculuğunu ise Ece Vahapoğlu üstlendi. Çin, Maldivler, Şeyseller, Güney Afrika, Yunanistan, Avustralya, İtalya ve Tayland’dan katılımcıların bulunduğu, hem lüksün hem konukseverliğin en mükemmeliyetçi seviyelerden geçerek elendiği ödül töreninde, Türkiye’den hem sıralamaya giren hem ödül alan tek otel Sianji Well-Being Resort oldu.

31 kategori arasında medikal wellness alanında dünyadaki benzer konseptteki tüm oteller arasından ödüle layık bulunan ve ülkemizin gururla temsil edildiği gecede, ödülü Sianji Well-Being Resort adına Sianji Group Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır ve Sianji Well-Being Resort’ün Sağlık Eğitmeni ve Raw Food Şefi Çisem Çakır aldı.

[kutusol=5422] Gecede kısa bir konuşma yapan Recai Çakır: “Dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle’da, medikal wellness alanında dünyanın 7 yıldız ödülüne sahip olmamız sadece şirketimiz için değil, Türkiye turizmi açısından da büyük bir gururdur. Ülkemiz turizm çeşitliliği konusunda büyük bir potansiyeli içermekte, ancak deniz-kum-güneş üçlüsü arasına takılmış durumdayız. Oysa wellness; insanın bedensel, zihinsel ve ruhsal açıdan, tam bir sağlık ve zindelik içinde olması; kendisini enerjik, mutlu ve dengede hissetmesidir.
Türkiye, sağlık turizmindeki başarısını wellness alanında da çok iyi değerlendirecek güce sahiptir. Dünyanın en lüks ve medikal wellness alanında önemli hizmetler sunan otellerini geride bırakıp bu ödülü, 2013 yılında hem otel hem de spa alanında aldıktan sonra bu yıl da almamız Sianji Well-Being Resort olarak ne kadar doğru bir iş yaptığımızı bir kez daha kanıtlamıştır” açıklamasında bulundu. Sianji Well-Being Resort, dünyanın en büyük seyahat sitesi Tripadvisor tarafından site kullanıcılarının yaptığı yorumlar üzerinden verilen “Mükemmellik Sertifikası”nı da almıştı.