Turizm Dünyası dergisi, Türkiye’nin ‘ilk ve tek’ turizm ekonomisi ve yatırımları dergisi olarak turizm sektörünün Türkiye ekonomisi içindeki yerine özel vurgu yapar; sektörün gelişimini ve büyümesini ana misyonu olarak görür.

HİNDİSTAN TAFI KONGRESİ MUĞLA’DA

[kutusol=5383] Son aylarda yaşanan gelişmeler sonucu Avrupalı ve Rus turist sayısında ciddi azalma sonucu zor günler yaşayan Türk turizmi atılan adımlar sonucunda 2017 yılını kayıpları telafi yılı olarak tamamlamak üzere. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & Spa Genel Müdürü Tunç Batum, “Bu nedenle biz de gözümüzü Hint pazarına çevirdik.

Hint Pazarı tanıtımına ilk önce DOKTOB (Dalaman Ortaca Köyceğiz Turistik Otel ve işletmeciler Birliği) Başkanı Yücel Okutur ve Yönetim Kurulu Üyesi Fulya Okutur ve Türk-Hindistan Turizm Konseyi (TITC) Başkanı Emin Çakmak öncülüğünde başladık.

Muğla bölgesi Valiliği ve Belediyeleri, Ticaret Odaları, STK’lar, Turizm Bakanlığı, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı seviyesinde devam eden büyük destekle pazarlama ve ilişki yatırımına ciddi katkılar sağladık. Bu katkıya sonrasında tüm büyük turizm şehirlerimiz de destek çıktı.
Bu bağlamda Hindistan’ın en büyük seyahat acenteleri birliği TAFI’nin yıllık kongresi Hilton Dalaman’da, Muğla’mızda gerçekleşiyor. Hindistan’dan toplamda 600’ü aşkın acente ülkemizi ilk defa ziyaret etme fırsatı bulacak. Bu ciddi çaba ve emeğin sonucu gerçekleşen Kongrenin de çok hızlı geri dönüşleri olacağına inanıyoruz. Bununla birlikte Hindistan’ın dev bir endüstrisi olan film endüstrisinin de ileri gelenlerini bölgemizde ağırladık” şeklinde konuştu.