UŞAK EGE VE İÇ ANADOLU’NUN İDDİALI ŞEHRİ OLACAK

🔍 Son yıllarda yapılan projelerle adeta çehresi değişen Uşak, bölgenin en hızlı değişim gösteren şehirlerin başında yer alıyor. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla sağlam temeller üzerine yeniden kurulan şehir, kentsel dönüşüm projeleri, yeni yaşam alanları, çevre düzenlemeleri ile modern bir yapıya kavuşuyor. Gelişen pek çok kentte olduğu gibi giderek artan trafik sorununa da çözüm arayan Uşak’ı trafik sorunundan kurtaracak battı-çıktı projeleri de arka arkaya hayata geçiyor. Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, önemli kavşak noktalarına sahip şehirde, yol yapımı ve çevre düzenlemeleri ile trafik meselesinin sorun olmaktan çıkacağını belirterek devam eden altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla kentin yepyeni bir görünüme kavuşacağını ifade etti.
MODERN ŞEHRİ GÜÇLÜ BİR ALTYAPININ ÜSTÜNE KURACAĞIZ
Şehre büyük yarar sağlayacak Kent Park Projesi gibi mega projelerin güçlü bir altyapı ile inşa edildiğini söyleyen Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Şehrimiz için planladığımız tüm projelere önce altyapıyı planlayarak başlıyoruz. Hedefimiz Uşak’ı modern bir şehir haline getirmek. Bunun da yolu sağlam bir altyapı kurmaktan geçiyor. Çünkü güçlü bir altyapıyı kurmadan güçlü bir üstyapıyı kuramayız. Şu ana kadar kentimizde alt yapı çalışmalarını kısa zamanda belirli bir noktaya taşıdık. Çalışmalarımıza devam ediyoruz ve altyapı çalışmalarının geleceğe önemli bir yatırım olduğu bilinciyle hareket ediyoruz.”

Yürütülen çalışmalarda güvenliğe ve görselliğe özen gösterildiğini ifade eden Nurullah Cahan, şehrin tarihsel görünümünün yapılan çalışmalarla daha estetik bir hale geleceğini sözlerine ekledi.