Kasım 2017

ATEŞBÂZ-I VELİ BİRİNCİSİ DEDEMAN KONYA OLDU

Gastro

Hazreti Mevlana'nın başaşçısı Ateşbâz-ı Veli adına organize edilen Ateşbâz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri kapsamında düzenlenen ‘Selçuklu Dönemi Mutfak Sanatları Yarışması’ birincisi Dedeman Konya oldu.

Devamını Oku

“EKMEĞİN ŞAMPİYONLARI” BAKERY MASTERS’TA BULUŞUYOR

Gastro

Bir Türk fırıncı, alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Bakery Masters’ta ilk kez Türkiye’yi temsil edecek. Yarışmacının ana sponsoru Lesaffre Turquie, yarışmacı Osman Gündüz’ü tanıtırken, yarışma süreci hakkında bilgiler paylaştı. Lesaffre Turquie Genel Müdürü Alain Dieval, bünyelerindeki Baking Center ile fırıncılara teknik destek hizmeti sunmanın yanı sıra nitelikli işgücünün artmasına ve sektörün gelişimine katkı sağladıklarını belirterek, “Osman Gündüz bu noktada bizim için büyük önem arz ediyor. Onun kazanacağı başarıyla biz de onur duyacağız” dedi.

Devamını Oku

ÜNLÜ ŞEFLER SİRHA İSTANBUL’DA YİYECEK-İÇECEK TRENDLERİNİ KONUŞACAKLAR

Gastro

Gastronomi sektörünün önde gelenleri ve yiyecek - içecek alanında yeni trendleri belirleyenler İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul fuarında bir araya gelecek.

Devamını Oku

DÜNYA MAKARNA GÜNÜ İÇİN 3 MİLYON TABAK MAKARNA BAĞIŞLANDI

Gastro

İlk defa yirmi yıl önce Uluslararası Makarna Örgütü IPO’nun Türk delegasyonunun önerisiyle hayata geçirilen 25 Ekim Dünya Makarna Günü kutlamaları bu yıl Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşti. "Herkes için makarna" sloganıyla gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından onlarca ülkenin desteklediği 20’inci Dünya Makarna Günü etkinlikleri çerçevesinde, dünyada açlıkla savaşan vakıflar yoluyla 3 milyon tabak makarna ihtiyaç sahiplerine bağışlandı.

Devamını Oku

SULTANAHMET KÖFTECİSİ BULGARİSTAN’DA ÜS KURUYOR

Gastro

Sultanahmet Köftecisi, yurt dışına kalifiye eleman gönderirken yaşadığı vize sorunları nedeniyle Sofya’da “MTS Food Ltd” adıyla şirket kurdu. Şirket aracılığıyla hem AB ülkelerindeki dükkanlarında çalışacak kalifiye eleman yetiştirilecek hem de köfte üretimi yapılacak.

Devamını Oku

ANTALYA’NIN SİMGESİ EXPO KULESİ’NE “DÜNYANIN EN İYİ KÜLTÜREL YAPISI” ÖDÜLÜ

Mimari

İnşaat ve mühendislik sektörlerinde dünyanın önde gelen yayın grubu Engineering News-Record, Taca İnşaat’ın farklı mimariyi akıl dolu mühendislikle birleştiren 114 metrelik Antalya Expo 2016 Kulesi’ni “Dünyanın En İyi Kültürel Yapısı” seçti.

Devamını Oku

WORLD TOURISM FORUM AFRİKA SUMMİT 10 EKİM’DE GANA’NIN BAŞKENTİ AKRA’DA GERÇEKLEŞTİ

Öne Çıkanlar

Dünya turizmine yön veren liderler Gana’nın başkenti Akra'da “Africa Summit” ile ilk kez bir araya geldi.

Devamını Oku

LÜKS, TEKNOLOJİ, GİRİŞİM VE OTEL REZERVASYONLARI KONSEPTLERİYLE UZAKROTA TRAVEL SUMMIT 17 KASIM’DA

Öne Çıkanlar

17 Kasım’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek zirvede turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler yer alacak. Lüks, teknoloji, girişim ve otel rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda gerçekleşecek etkinliklere, geçen seneye göre %100’lük artışla 1500 kişinin katılması bekleniyor.

Devamını Oku

14 MİLYAR AVROLUK ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNÜN FUARI ISSA/INTERCLEAN İSTANBUL GERÇEKLEŞTİ

Öne Çıkanlar

3 kıtada ve 4 farklı ülkede gerçekleştirilen ISSA/INTERCLEAN, 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 35.5 milyar TL pazar büyüklüğüne sahip Türkiye endüstriyel temizlik sektörünü uluslararası pazarlarla buluşturacak fuarda İstanbul’da, 70 ülkeden 4500’ü aşkın ziyaretçi ve aralarında P&G, Nilfisk, Fantom, Rulopark gibi sektörün lider firmalarının bulunduğu 150 katılımcı marka yer aldı.

Devamını Oku

54. ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ’NDE ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

Öne Çıkanlar

Dünya sinema endüstrisinin ilgi odağı olan ve başladığı günden bu yana büyük ses getiren 54. Uluslararası Antalya Film Festivali, görkemli bir törenle son buldu. Festivalin resmi seçkisinde yer alan filmlerin dünyaca ünlü ve ödüllü yönetmenlerinin, sinema sanatçılarının, Türk sinema ve tevizyon dünyasının yıldızlarının ve Antalyalı sinemaseverlerin buluştuğu gecede, 8 kategoride ödül verildi.

Devamını Oku

MÖVENPICK HOTEL İSTANBUL 2017 YILINDA AVRUPA’NIN EN İYİ İŞ OTELİ SEÇİLDİ

Öne Çıkanlar

Mövenpick Hotel Istanbul, World Travel Awards 2017 “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” ve “Türkiye’nin En İyi Konferans Oteli” ödüllerinin sahibi oldu.

Devamını Oku

RADISSON BLU HOTEL KAYSERİ, 2018 DÜĞÜNLERİNDE %20 ARTIŞ BEKLİYOR

Öne Çıkanlar

urt dışında yaşayan Kayserili gurbetçilerden yoğun talep aldıklarını anlatan Radisson Blu Hotel Kayseri Ziyafet ve Toplantı Organizasyonları Satış Yöneticisi Tuğba Korkmaz, önümüzdeki yıl düğün ve nişan organizasyonlarında % 20 artış beklediklerini ifade etti.

Devamını Oku

SIANJI WELL-BEING RESORT’ÜN, 7 YILDIZI 3. KEZ TESCİLLENDİ

Öne Çıkanlar

Bodrum’un yeni trend merkezi Kadıkalesi’nde dünyanın dört bir yanından misafirlerini ağırlayan ve dünyanın en iyi 5 detoks merkezinden biri olarak gösterilen Sianji Well-Being Resort, 3. kez 7 yıldız ödülüne sahip oldu. Dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen Seven Stars Luxury Hospitality and Lifestyle Ödülleri’nde Sianji Well-Being Resort, medikal wellness alanında 3. defa 7 yıldız ödülünü kazanarak uluslararası arenada kazandığı ödül sayısını 23’e çıkardı.

Devamını Oku

ZYXEL’DEN ÜLKE TANITIMINA DESTEK

Öne Çıkanlar

Ankara, İstanbul, Edirne ve Antalya bölgelerindeki beş yıldızlı otellerde hayata geçirdiği projelerle turizm sektörüne destek olan Zyxel, son teknoloji ürünleri ve yüksek hizmet kalitesi ile ülkemizi ziyaret eden turistlere internet keyfi yaşatıyor.

Devamını Oku

TÜRK SAĞLIK SEKTÖRÜNDEN UMMAN ÇIKARMASI

Öne Çıkanlar

Türk sağlık sektörünün önde gelen firmaları Umman’da düzenlenen dev sağlık fuarında Türkiye’yi tanıttı. Körfez ülkelerini bir araya getiren fuar, sağlık turizmine önemli katkılar sağladı.

Devamını Oku

Q PLUS EUROPEAN PROPERTY AWARDS’DAN ÖDÜLLÜ PROJE, EV KONFORU SUNUYOR

Otellerin Tercihi

Mimar Mahmut Emre Yağmur ve Mimar Teoman Aytolan liderliğindeki Yağmur Proje tarafından İstanbul’da faaliyet gösteren Saatpark için tasarlanan Q Plus projelendirilirken müşterilere evlerindeymiş gibi bir his yaşatma isteği hedeflenmiş.

Devamını Oku

İNTERNETTEN OTEL REZERVASYONU YÜZDE 26 ARTTI

Sektörel Analizler

Değişen alışkanlıklar ile birlikte günümüz kuşağının yüzde 49’u seyahat planlamak ve rezervasyon yapmak için online platformları tercih ediyor. Dünya ve Türkiye’de turizm sektörünün dinamiklerini takip eden Dedeman Otelleri, online satış yapılan platformda bulunan rezervasyon kanallarını tek bir sistemde toplayarak misafirleri için fiyat eşitliğini korurken, konaklama sırasında sunduğu online uygulamalar ile de hizmet kalitesini artırıyor.

Devamını Oku

YABANCI TURİSTLERİN KARTLI ÖDEMELERİ YÜZDE 72 ARTTI

Sektörel Analizler

Bankalararası Kart Merkezi’nin verilerine göre yabancı kartlarla haziran-eylül döneminde yapılan ödemeler geçen yıla göre % 72 artarak 11 milyar liraya ulaştı. Ödemelerin yarısı havayolları, konaklama ve giyim sektörlerinde gerçekleşirken, 2017 yaz döneminde yabancı turistler kartlarla en çok İstanbul’da ödeme yaptı.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN DEĞERLİ PASAPORTUNA SAHİP ÜLKELERİ BELLİ OLDU: TÜRKİYE 44. SIRADA

Sektörel Analizler

Ajans Press, Pasaport Index’ten elde ettiği veriler ışığında dünyanın en değerli pasaportları araştırması ile ilgili medya incelemesi gerçekleştirdi. 173 ülkeye seyahat imkânı sağlayan Singapur pasaportu, 159 puanla ilk sırada yer aldı. 199 ülkenin sıralandığı listede Singapur’u 158 puanla Almanya, 157’şer puanla İsveç ve Güney Kore izlerken Türkiye 104 puanla 44. sırada yer aldı.

Devamını Oku

SAĞLIK TURİZMİ İÇİN GELENLER, REZİDANSLARI TERCİH EDİYOR

Sektörel Analizler

Onkoloji, ortopedi gibi uzun dönemli sağlık tedavileri için ülkemize gelenler, ağırlıklı olarak rezidanslarda konaklamayı tercih ediyor. Bulgaristan, Gürcistan, Irak gibi bulunduğumuz coğrafyadaki ülkelerden gelen sağlık turistlerinin sayısı her geçen yıl artıyor.

Devamını Oku

SAĞLIK TURİZMİNİN GÖZDESİ: TÜRKİYE

Sektörel Analizler

Interpress’in yapmış olduğu incelemeye göre Türkiye, sağlık turizminde en çok tercih edilen ilk üç ülke içinde yer alıyor.

Devamını Oku

EUROWINGS VE SOUTH AFRICAN AIRWAYS’TEN ANLAŞMA

Ulaşım

Star Alliance üyesi South African Airways Avrupa üzerinden yapacağı uzun menzilli uçuşlarda Eurowings’in geniş uçuş ağını kullanacak.

Devamını Oku

OTELLERE PRATİK, FONKSİYONEL VE DEKORATİF ÇÖZÜMLER

Ürün

Panasonic Eco Solutions Türkiye, ince hatları ve yalın tasarıma sahip Thea Optima serisi ile hem dekorasyona zarafet katıyor hem de duvarlarda fazla yer kaplamıyor.

Devamını Oku

HILTON, AFRİKA BÜYÜME GİRİŞİMİNİ BAŞLATIYOR

Yatırımlar

Hilton, başlattığı Afrika Büyüme Girişimi ile Afrika’da 100 yeni otel açmayı hedefliyor.

Devamını Oku

WALDORF ASTORIA, ADMIRALTY ARCH İLE LONDRA’YA GELİYOR

Yatırımlar

Admiralty Arch Waldorf Astoria’nın açılışı, Londra’daki lüks otel pazarı üzerinde büyük bir etki yaratacak.

Devamını Oku

SOFA HOTEL VE MARRIOTT INTERNATIONAL GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

Yatırımlar

Nişantaşı’nda yer alan, Türkiye’nin ilk HIP oteli Sofa, dünyaca ünlü otel zinciri Marriott International bünyesinde faaliyet gösteren ve nitelikli otellerin yer aldığı Autograph Collection markası ile önemli bir başarıya imza attı. Her biri kendi alanında özel ve farklı otellerden oluşan Autograph Collection ve Türkiye’deki ilk oteli olan Sofa Hotel, bu değerli işbirliğiyle marka değerini ve farklı hizmet anlayışını öne çıkarıyor.

Devamını Oku