Ekim 2017

SIANJI WELL-BEING RESORT SIANJI RESIDENCE DAİRELERİNİ  KİRA GARANTİSİ İLE İŞLETİYOR

Ayın Konuğu

“Sianji Well-being Resort bünyesinde bulunan tamamı deniz veya havuz manzaralı rezidans ve villalar, sadece yaz sezonunda değil, ömür boyu 5 yıldızın üstünde bir konfor yaşanmasına imkan sunuyor. Projeden bir mülk satın alan yatırımcılar, Türkiye’de ilk kez uyguladığımız ‘İster yaşa, ister kirala’ konsepti içerisinde yatırımlarını diledikleri şekilde değerlendirebiliyorlar.

Devamını Oku

OPTİMUS DORUK OTELLERİN ÇÖZÜM ORTAĞI

Marka

A’dan Z’ye bina çözümleri sunan, Türkiye’de ve bölge ülkelerde yüzlerce projeye çözüm ortağı olarak seçilen Optimus Doruk otellerin A.G. elektrik panolarını üretiyor, otomasyon sistemlerini projelendirip, devreye alımını gerçekleştiriyor.

Devamını Oku

RETRO VE MODERN BİR ARADA

Marka

Yaşam konforu alanında uzman marka Hager I Berker, nostaljik çevirmeli anahtarları Serie R. Classic ve Serie 1930 ile yeniden yorumluyor.

Devamını Oku

DOUBLETREE BY HILTON İSTANBUL TOPKAPI KAPILARINI AÇTI

Marka

DoubleTree by Hilton’un İstanbul’daki yeni oteli tarihi Topkapı semtinde hizmet verecek.

Devamını Oku

MICE’IN OSCARLARI ALTINCI YILINDA

Öne Çıkanlar

Sektörün tüm renklerini bir araya getiren ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, MICE sektörü ile sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

GELENEKSEL MUTFAK KÜLTÜRLERİ GASTRONOMIST 2017’DE BULUŞTU

Öne Çıkanlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın önemli katkıları ve Fatih Belediyesi’nin ev sahipliğinde 21 - 24 Eylül tarihlerinde Tarihi Yarımada’da düzenlenen ‘Gastronomist 2017’, tamamen geleneksel mutfak kültürleri üzerine gerçekleştirilen Türkiye’deki ilk uluslararası organizasyon olması ile dikkat çekti. Dünyanın farklı renklerini yansıtan geleneksel mutfakları İstanbul’da buluşturan Gastronomist 2017’nin son gününe Çin ekibinin renkli gösterisi damgasını vurdu.

Devamını Oku

THE BODRUM CUP 29’UNCU YILINDA

Öne Çıkanlar

Türkiye’nin önde gelen yelken yarışı The Bodrum Cup, 16 Ekim-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 29’uncusu düzenlenecek olan yarışmada yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarışacak. Yelken yarışlarının yanı sıra karada ve denizde pek çok eğlenceli etkinliğin de yapılacağı The Bodrum Cup, sürpriz konserlerle sona erecek. Her yıl binlerce yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup’a bu yıl 150 yat ve 1500 yelkencinin katılması bekleniyor.

Devamını Oku

KATAR, ELEKTRONİK SEYAHAT İZİN SİSTEMİNİ BAŞLATTI

Öne Çıkanlar

Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri, Schengen ülkeleri, Avustralya, Kanada, İngiltere, ABD veya Yeni Zelanda geçerli oturma izni veya vizesine sahip olan yolcular elektronik seyahat izin sisteminden faydalanabilecekler. Sistem ayrıca tüm ziyaretçilerin Katar'a girişini kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

SEKTÖRÜN GİZLİ KAHRAMANLARI: HOUSEKEEPINGLER

Öne Çıkanlar

Ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel, turizm sektörünün en önemli oyuncularından olan kat hizmetlilerinin “Uluslararası Houkeeping Haftası’nı” kutluyor. Housekeepinglerin sektöre verdikleri emek ile gizli kahramanlar olduklarını söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; geliştirdikleri ürünler ve sağladıkları eğitimlerle her zaman housekeepinglere destek olacaklarını vurguluyor.

Devamını Oku

GOLDEN TULIP HOTEL SAKARYA

Otellerde Turizm

Studio Vertebra tasarımı Golden Tulip Hotel Sakarya, dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda mimari ve iç mimari projenin katıldığı Leaf Awards 2017’de, “Interior Design/Future” kategorisinde finalist oldu. Zamansız, temiz ve net mimari çizgisiyle Golden Tulip Hotel Sakarya, 17 kategoride 78 projenin finalist ilan edildiği yarışmada, “Interior Design / Future” kategorisinde dünya çapında finale kalan iki projeden biri olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku

AĞAOĞLU; “HONG KONGLU VE ÇİNLİ YATIRIMCILAR İLE BODRUM’DA 12 AY YAŞAYACAK BİR TURİZM ŞEHRİ KURUYORUZ.”

Şehirlerde Turizm

Bodrum’da yeni bir cazibe merkezi yaratacak projeyi hayata geçirmek için Hong Konglu ve Çinli yatırımcılar ile görüştüklerini açıklayan Ali Ağaoğlu; “Bodrum’daki 12 milyon metrekarelik büyük arazimizin üzerinde Hong Konglu ve Çinli Yatırımcılar ile 12 ay yaşayacak bir turizm şehri yapmak için görüşüyoruz. Hong Kong ve Çin’in en büyük yatırımcıları ile bir haftadır görüşmeler sürüyor. Bodrum’daki araziye hayran kaldılar. İstanbul’da detayları konuştuk ve ön protokol imzaladık.” dedi.

Devamını Oku

“MASALLAR DİYARI KAPADOKYA” TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR

Şehirlerde Turizm

Dünyanın en eşsiz rotalarından biri olarak kabul edilen Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tanıtımı için Nevşehir Valiliği’nin talimatı ve Ahiler Kalkınma Ajansının destekleri ile oluşturulan Masallar Diyarı Kapadokya projesi başladı. Proje kapsamında son teknoloji ile donatılan Mobil Kapadokya TIR’ı Türkiye’nin dört bir yanında 15 şehri gezerek ziyaretçilere Kapadokya deneyimi yaşatacak.

Devamını Oku

“SALOMON KAPADOKYA ULTRA-TRAIL 2017” YARIŞINA YOĞUN İLGİ

Şehirlerde Turizm

- Kapadokya, 21- 22 Ekim tarihleri arasında “Salomon Kapadokya Ultra-Trail 2017” yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kültürel, sportif veya müzik etkinliklerinin Kapadokya’nın global çapta tanıtımına büyük değer kattığını anlatan Riverside Mansion Hotel Kurucu Ortağı Uğur Şeker şunları söyledi: “Etkinlikler için yapılan tanıtımlar başta olmak üzere, her misafirin  bölgeyi görmesi, tanıması ve çevresine anlatması Kapadokya’nın dünya çapında tanıtımına önemli ölçüde destek oluyor.”

Devamını Oku

HİNDİSTAN TAFI KONGRESİ MUĞLA’DA

Şehirlerde Turizm

Turizm sektörü geçtiğimiz yıllarda yaşadığı kayıpları telafi yönünde adımlar atarken, sektör temsilcileri Hintli turistleri Türkiye’ye çekmek için çalışmalara başladı.

Devamını Oku

RADISSON BLU HOTEL KAYSERİ, ŞEHRİN “TURİZM ELÇİSİ” OLARAK KAYSERİ’Yİ DÜNYAYA TANITIYOR

Şehirlerde Turizm

Bu yılı hedeflerinin üzerinde bir büyümeyle kapatacaklarını kaydeden Radisson Blu Hotel Kayseri Satış ve Pazarlama Direktörü Menderes Karaküçük, 2018 yılından oldukça umutlu olduklarını belirterek, gelecek yıla ilişkin konaklama ve toplantı rezervasyonları almaya başladıklarını açıkladı.

Devamını Oku

“TÜRK SİNEMASINDA YEREL KODLAR” SEMPOZYUMU TAMAMLANDI

Şehirlerde Turizm

9-16 Kasım 2017 tarihleri arasında Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek 7. Malatya Uluslararası Film Festivali, bu yılki yenilikler kapsamında, ‘Festivale Doğru’ başlığıyla önemli bir sempozyuma ev sahipliği yaptı. Festivale bir ay kala gerçekleştirilen “Türk Sinemasında Yerel Kodlar” başlıklı sempozyum geçtiğimiz ay, 20 konuşmacının katılımıyla 5 oturum halinde yapıldı.

Devamını Oku

BU YILIN GÖZDESİ İÇ TURİZM

Şehirlerde Turizm

Seyahat sitesi momondo.com.tr Türklerin geçtiğimiz yıldan bu yıla değişen destinasyon tercihlerini araştırdı. Verilere göre bu yılın gözdesi iç turizm. Antalya ve Bodrum yaz boyu en fazla turist ağırlayan şehirler. Yurt dışı tercihlerimizin başında ise Ukrayna geliyor.

Devamını Oku

ARTAŞ GRUBU OTELLERİ, ASYA’DAKİ 1.1 MİLYAR MÜSLÜMAN NÜFUSA ODAKLANDI

Şehirlerde Turizm

Son yıllarda Avrupa pazarındaki turist kaybı, turizmcileri alternatif pazarlara yöneltti. Turizmciler, Ortadoğu, Afrika, Rusya, Uzakdoğu ülkelerinden gelen turistler ile derin bir nefes aldı. Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, Asya kıtasındaki 1.1 milyar Müslüman nüfusu mercek altına alarak, tanıtım ve pazarlama çalışması yaptıklarını açıkladı.

Devamını Oku

GELEN YABANCI SAYISI 17 MİLYONU GEÇTİ

Şehirlerde Turizm

2017 yılı Ocak-Temmuz döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 21,94 artış göstererek 17 milyon 325 bin 410 olarak gerçekleştiği belirlendi.

Devamını Oku

İSTANBUL'A 7 MİLYON YABANCI TURİST GELDİ

Şehirlerde Turizm

Kültürel zenginlikleri ve tarihi dokusuyla dünyanın sayılı metropolleri arasında yer alan İstanbul’u bu yıl, ilk 8 ayda 7 milyon yabancı turist ziyaret etti. İstanbul’a en çok gelen yabancı ziyaretçiler listesinde Almanya başı çekti.

Devamını Oku

TURİZM SEKTÖRÜNDE TOPARLANMA GÜÇLENİYOR

Şehirlerde Turizm

EY’nin “Turizm Sektörü Değerlendirmesi” raporuna göre; turizm sektöründe 2016’da yaşanan yavaşlamanın ardından toparlanma devam ederken, turizm gelirlerinin bu yıl bir önceki yıla göre %6,7 yükseliş göstermesi bekleniyor.

Devamını Oku

ANTALYA’YA GELEN BİR MİLYONDAN FAZLA TURİST, DOPİNG ETKİSİ YARATTI”

Sektörel Analizler

Uzun bayram tatilinin, 2017 sezonuna eksi değerle başlayan turizm sektörü üzerinde doping etkisi yaptığını söyleyen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, Antalya bölgesini yüzde 30'u yerli olmak üzere 1 milyondan fazla turistin ziyaret ettiğini söyledi. Güral “Tesislerin büyük kısmının yüzde 100 doluluk oranını yakalamış olması turizmcinin ve çevre esnafının yüzünü güldürdü” dedi.

Devamını Oku

TURİZM VE OTELCİLİK EĞİTİMİ ALMAK AVANTAJLI

Sektörel Analizler

Dünyanın en büyük ve dinamik endüstrilerinden biri olan turizm ve otelcilikte kariyer yapmanın avantajları neler ve gençleri neler bekliyor? Hilton Türkiye, Ortadoğu ve Afrika İnsan Kaynakları Kıdemli Direktörü Koray Gençkul bu sorulara yanıt veriyor.

Devamını Oku

WI-FI İNTERNET ERİŞİMİ VE KALİTESİ OTEL SEÇİMİNDE ÖNEMLİ BİR KISTAS

Sektörel Analizler

Zyxel tarafından 2Europe araştırma şirketine yaptırılan ankete göre Wi-Fi internet erişimi hizmet kalitesi otel seçiminde önemli bir kriter. Aynı araştırma verilerine göre otel misafirleri gürültüden sonra en çok zayıf Wi-Fi sinyalinden şikayetçi oluyor.

Devamını Oku