Eylül 2017

TÜRKİYE’NİN EĞLENCE EKONOMİSİNİ CANLANDIRAN PROJE

Çne Çıkanlar

Tuzla Marina Arena ile Türkiye’nin en büyük açıkhava sahnesini hayata geçiren ünlü Yapımcı ve Organizatör Kemal Aslan, Türkiye’nin eğlence ekonomisine can simidi olduklarını kaydetti. Dünyaca ünlü festivallere de ev sahipliği yapacaklarını belirten Aslan, “Geçtiğimiz yıllarda eğlence sektörünün ekonomik olarak kayıplarını yerine koymaya başladık” dedi.

Devamını Oku

RATIONAL YİNE EVİNDE, LANDSBERG’DE

Mimari

RATIONAL AG geçtiğimiz aylarda Landsberg am Lech’deki yerleşkesinin genişletilmesi için temelleri attı. Tesisin genişletilmesiyle üretim kapasitesini önemli ölçüde arttırmış olacak.

Devamını Oku

GOLDEN TULIP HOTEL SAKARYA

Mimari

Studio Vertebra tasarımı Golden Tulip Hotel Sakarya, dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda mimari ve iç mimari projenin katıldığı Leaf Awards 2017’de, “Interior Design/Future” kategorisinde finalist oldu. Zamansız, temiz ve net mimari çizgisiyle Golden Tulip Hotel Sakarya, 17 kategoride 78 projenin finalist ilan edildiği yarışmada, “Interior Design / Future” kategorisinde dünya çapında finale kalan iki projeden biri olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku

WORLD TOURISM FORUM AFRİKA KITASINDA

Öne Çıkanlar

Dünya turizmine yön veren liderler Ekim ayında Gana’nın başkenti Akra'da “Africa Summit” ile bir araya geliyor.

Devamını Oku

TAYLAND’DA TÜRKİYE RÜZGÂRI

Öne Çıkanlar

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı organizasyonunda TÜRSAB 20 Türk acenta ile birlikte Tayland’da Türkiye turizmini anlattı.

Devamını Oku

UZAKROTA BALKANLAR’A AÇILIYOR

Öne Çıkanlar

Türkiye turizm sektörünün önemli etkinliklerinden Uzakrota Travel Summit, global hedefleri doğrultusunda yurt dışındaki ilk etkinliğini Belgrad’da gerçekleştirecek. 27 Ekim’de Metropol Hotel Belgrad’da düzenlenecek zirvede, turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra, iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler de yer alacak.

Devamını Oku

“KİLOLARCA İYİLİK” 2017 KAMPANYASINA 46 MÖVENPİCK OTELİ KATILIYOR

Öne Çıkanlar

Mövenpick Hotel Istanbul, dünya üzerindeki diğer 46 Mövenpick otelinin de dahil olduğu “Kilolarca İyilik” 2017 sosyal sorumluluk projesi ile otel misafirlerini ve yerel sakinleri, ihtiyaç sahiplerine giyecek ve eğitim malzemeleri yardımında bulunmaya davet ediyor.

Devamını Oku

KATAR 80 ÜLKEYE VİZE SERBESTİSİ GETİRDİ

Öne Çıkanlar

80 ülkeye vize serbestisi getiren Katar, bu uygulama ile bölgede en fazla vize serbestisi sağlayan ülke oldu. Katar, Körfez İşbirliği Konseyi, Schengen ülkeleri ile İngiltere, ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda vatandaşlarını kapsayan vize politikasında geliştirmeler yapmayı düşünüyor.

Devamını Oku

RIVERSIDE MANSION HOTEL, 2018’DE MEVCUT ODA SAYISINI İKİYE KATLAYACAK

Öne Çıkanlar

Kapadokya Avanos’ta 1912 yılında ev olarak yapılan taş konak, 2016 yılından itibaren Riverside Mansion Hotel olarak hizmet veriyor ve gelecek yıl yapılacak ilave oda yatırımıyla, mevcut oda sayısının ikiye katlaması hedefleniyor.

Devamını Oku

ÖZBEKİSTAN’IN PRESTİJLİ OTELİ HYATT REGENCY TAŞKENT’İN OTOMASYON ÇÖZÜMÜ

Öne Çıkanlar

Özbekistan’ın prestijli otel projesi olarak Taşkent’te hizmete açılan Hyatt Regency, Hager I Berker çözümleri ile ‘akıllandı’. Otele ait 301 odada KNX teknolojisi ile otomasyon sağlanırken, modern dekorasyona uyumlu olarak tasarım ödüllü B.IQ anahtarlar kullanıldı.

Devamını Oku

İNOKSAN, ÇAĞRI MERKEZİ İLE SATIŞ SONRASI HİZMET KALİTESİNİ ARTIRIYOR

Öne Çıkanlar

İnoksan, ikinci yaşına giren “İnoksan Çağrı Merkezi” ile profesyonel düzeyde verdiği satış sonrası hizmet desteğinin kalitesi ile fark yaratmaya devam ediyor. Sunduğu çözümlerle sektörün çıtasını daha da yukarıya taşıyan İnoksan Çağrı Merkezi'nde bugüne kadar toplamda 19.140 çağrı yanıtlandı ve 50.025 dakika görüşme yapıldı. Günde ortalama 73 çağrı alan merkez, %95 cevaplama oranıyla sektörünün çok çok üzerinde bir orana sahip. İnoksan Çağrı Merkezi’ni arayan bir müşterinin hatta bekleme süresi ise ortalama 11 saniye.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ OTELLERDE GÜVENLİĞİ SAĞLIYOR

Röportaj

“Yüksek doğruluk performansıyla başarısı dünyada birçok endüstride kanıtlanan Panasonic Yangın Algılama Sistemleri, 30 yılı aşkın deneyimle dünya sınıfı koruma sunuyor. Yangına karşı doğru zamanda doğru alarmın verilmesinin yanında yangına yol açabilecek durumları da önceden bildirmek üzere tasarlanmış teknolojisiyle Panasonic Yangın Algılama Sistemleri, tüm binalar için gereken güvenlik ve emniyeti profesyonel çözümlerle buluşturuyor.”

Devamını Oku

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI’NDAN TURİZME DEV YATIRIM

Şehirlerde Turizm

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor. ETO, bu kapsamda hayata geçirilen Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ne ek olarak, kentin ekonomisine 600 milyon TL gelir sağlayacak ve yapımı 2018 yılında tamamlanacak olan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin yanı sıra “Turist Bilgi Noktası” ve “Turist Servisi” uygulamasını da hayata geçirdi.

Devamını Oku

İNEGÖL BELEDİYESİ, TURİZM HEDEFLERİNİ GENİŞLETTİ

Şehirlerde Turizm

İnegöl Belediyesi bünyesinde kurulan İNTURAŞ (İnegöl Turizm A.Ş) koordinasyonunda oluşturulan İnegöl Turizm Tanıtım Platformu, dünya ve Türkiye’de inegölü vitrine çıkaracak.

Devamını Oku

TURİZM KENTİ ÇAMLIHEMŞİN YENİ YÜZÜNE VE YENİ İMAR PLANLARINA KAVUŞUYOR

Şehirlerde Turizm

Kısa bir süre önce Çamlıhemşin Belediye Başkanlığı tarafından kent merkezinin çehresi değiştirilerek yeni bir yüze kavuşturulan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde imar planları da yenileniyor. Doğal sit alanı olan ilçenin yaklaşık 400 hektarlık alanına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar planları için, deneyimli planlama ekibi İmpo İmar saha çalışmalarına başladı. İmpo İmar’ın hazırlayacağı çalışma, Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları gibi pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapan Çamlıhemşin’in sayılı turizm kentlerinden biri haline gelmesine yardımcı olacak.

Devamını Oku

KAYSERİ OTELLERİNDE TALEP ARTIŞI YAŞANIYOR

Şehirlerde Turizm

Kayseri otellerinde, yüzler gülmeye devam ediyor. “Şimdi Kayseri’ye gitme zamanı” kampanyasına ve kayak turizmine, yerli misafirlerin yanı sıra yabancı misafirler de yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

ORTADOĞULU VE KUZEY AFRİKALI TURİSTLER, SULTANAHMET OTELLERİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ   

Sektörel Analizler

Ortadoğulu ve Kuzey Afrikalı turistler, özellikle Temmuz ve Ağustos aylarında, Sultanahmet’teki otellerin yüzünü güldürmeye devam ediyor.

Devamını Oku

İNTERNETTEN OTEL REZERVASYONU YÜZDE 26 ARTTI

Sektörel Analizler

Dedeman Grubu’nun yaptığı araştırmaya göre günümüz kuşağının yüzde 49’unun rezervasyon için online platformları tercih ettiğini gösteriyor.

Devamını Oku

“BATI AVRUPALI TURİST, GELECEK YIL YÖNÜNÜ TÜRKİYE’YE ÇEVİRECEK”

Sektörel Analizler

2016’da ağır bir yara alan turizm gelirlerinin 2’nci çeyrekte artış göstermesinin sevindirici olduğunu söyleyen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Turizm geliri 2. çeyrekte geçen yıla göre % 8,7 artarak 5 milyar 413 milyon 48 bin dolar oldu. Bu gelirin % 81,3’ünün yabancı ziyaretçilerden geldiğini düşünürsek 2017 yılını beklentiler seviyesinde kapatacağımızı öngörebiliriz. Önümüzdeki yıl ise Batı Avrupalı turist yönünü Türkiye’ye çevirecek” dedi.

Devamını Oku

E-TİCARETİN 10 GÜNLÜK TATİLDEN BEKLENTİSİ 1 MİLYAR TL

Sektörel Analizler

30 Ağustos Zafer Bayramı ile Kurban Bayramı tatillerinin birleştirilmesi turizmde yoğun hareketliliğe yol açarken, e-ticaret sektörü 10 günlük tatilden 1 milyar TL ciro hedefliyor.

Devamını Oku

UÇAK BİLETİ KAMPANYALARINDA PARİS ZİRVEDE

Sektörel Analizler

Şirketlerin satışlarını artıran ve tüketiciyle aralarındaki bağı güçlendiren, Türkiye’nin ilk “Tüketici Teşvik Ajansı” BA Life Marketing, 2012-2017 yılları arasında düzenlediği uçak bileti kampanyalarının verilerini açıkladı. BA Life verilerine göre; son 5 yılda düzenlenen 55 kampanya, markaların satışlarını yüze 30 artırdı. Bu kampanylarda tüketicinin en çok tercih ettiği destinasyonlar ise sırasıyla Paris, Roma ve Amsterdam oldu.

Devamını Oku

YURT DIŞI TATİL TALEPLERİ DEVAM EDİYOR

Sektörel Analizler

BinRota, yılın ilk altı ayındaki yurt dışı turizm pazarını değerlendirdi:  “Türklerin en çok tercih ettiği uzak bölge: Latin Amerika”

Devamını Oku

YERLİ TURİST OTEL SEÇERKEN EN ÇOK FİYATA ÖNEM VERİYOR

Sektörel Analizler

Seyahat sitesi momondo.com.tr, her yıl gerçekleştirdiği seyahat alışkanlıkları araştırmasında Türklerin otel seçimi yaparken dikkat ettikleri unsurları mercek altına aldı. Verilere göre otel seçiminde en dikkat ettiğimiz faktör fiyat.

Devamını Oku

ÇİNLİ SEYAHAT SEVERLER, İLK KEZ YAŞAYACAKLARI YENİ DENEYİMLER İÇİN ESKİ ALIŞKANLIKLARINI DEĞİŞTİRİYOR

Sektörel Analizler

Hotels.com'un yaptığı son araştırmaya göre, Çinli seyahat severler -seyahat etmek için daha fazla zaman, daha fazla yer ve daha egzotik deneyimlerin de aralarında bulunduğu- her şeyin daha fazlasını istiyor

Devamını Oku

OTEL, RESTORAN VE KAFELER İÇİN HAREKETLİ VE SABİT MOBİLYALAR

Ürün

Otel, AVM, hastane, restoran, ofis, kafe ve mağazalar için hareketli ve sabit mobilya tasarım ve üretimi yapan Hotelya, başarılarını yurt dışına taşıyor. Rixos Premium Dubai’nin tüm odalarında bir Türk markası olan Hotelya’nın imzası var.

Devamını Oku

HASTANELERE ÖZEL YATAK ASANSÖRLERİ; GÜÇLÜ, HİJYENİK VE GÜVENLİ

Ürün

KONE, hastaneler için özel olarak ürettiği yatak asansörleri ile beklentilerin üzerinde performans sunuyor; güvenlik, hijyen ve enerji verimliliği kriterlerine de büyük önem veriliyor.

Devamını Oku

"OCEAN RESORT İLE BAŞLAYAN İŞBİRLİĞİMİZ BAŞKA PROJELER İÇİN DE DEVAM EDECEKTİR" 

Yatırımlar

LEAD Consulting Group CEO’su  ve  Heafey Group Uluslararası Pazarlama Direktörü Emel Onur, Ocean Resort Conrad projesi için Spero Group ile başlayan işbirliklerinin Güney Florida’daki başka projeler için de devam edeceğine inandıklarını söyledi.

Devamını Oku