Ağustos 2017

TÜRKİYE GASTRONOMİSİ SONUNDA DERECELENDİRME SİSTEMİNE KAVUŞUYOR

Gastro Haber

Son yıllardaki umut verici gelişmelerle dünya arenasının yükselen yıldızları arasına giren Türkiye gastronomisi sonunda Michelin, Zagat, Feinschmecker gibi prestijli gastronomik derecelendirme sistemleri ile kıyaslanan bir organizasyona kavuşuyor. Türkiye coğrafyası bütünündeki gastronomik faaliyetlerin etik kurallar içerisinde derecelendirilmesi prensibine dayalı, ülkemizin kurumsal anlamda ilk derecelendirme sistemi olan YEDY’nin gastronomi dünyasının duayenlerinden oluşan Kurucular Kurulu ile Danışma Kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek son hazırlıklarını tamamladı.

Devamını Oku

DÜNYA LÜKS RESTORAN ÖDÜLLERİ'NDEN, CONSTANCE HOTELS & RESORTS 3 ÖDÜLLE DÖNDÜ

Gastro Haber

Bu yıl ikincisi gerçekleşen Dünya Lüks Restoran Ödülleri’nde, Constance Hotels & Resorts aldığı ödüller ile törene damgasını vurdu. Maldivler'de bulunan Constance Halaveli'nin restoranı Jing, törenden toplam 3 ödülle ayrıldı.

Devamını Oku

DİYARBAKIR’DA SUYU OLMAYAN KÜÇÜK BİR KÖY, ILGIN’IN ORGANİK TARIM PROJESİ

Gastro Haber

Diyarbakır’ın Eğil ilçesine bağlı ve suya erişimi olmayan, bu nedenle yalnızca tahıl üretimiyle geçım sağlayan Ilgın köyünde, “Ilgın Köyü’nde Organik Üretimde Artan Verim ve Yükselen Katma Değer Projesi” ile kapasite ve verimlilik artışı sağlandı, katma değeri yüksek ürünler elde edildi.

Devamını Oku

HACI ADAYLARI TÜRK ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI YİYECEK

Gastro Haber

Salihli’de Zertin markasıyla zeytin ve zeytinyağı üretimi yapan Acar Tarım, Hac dönemine sayılı günler kala Suudi Arabistan’a 130 ton zeytin ve zeytinyağı ihraç etti. Dünyanın farklı ülkelerinden Suudi Arabistan’a hac ibadetini yerine getirmek için gidecek 3 milyonu aşkın Müslüman, Türk zeytin ve zeytinyağı tüketecek.

Devamını Oku

İNOKSAN, 37. YILINDA GÖZÜNÜ ABD’DEN SONRA ÇİN PAZARINA DİKTİ

Gastro Marka

Gelirlerinin yüzde 35’ini oluşturan ihracat payını yüzde 50’ye çıkarmayı hedefleyen İnoksan, 37. yaşını kutladığı bugünlerde Çin pazarına açılmak için hazırlıklarını tamamlamak üzere olduğunu açıkladı.

Devamını Oku

MALDİVLER SPOR KOMPLEKSİ OTEL, REZİDANS, KONGRE SALONU VE TİCARİ ALANLAR…

Mimari

TAGO Architects ve AGT Construction işbirliğiyle tasarlanan “Maldivler Spor Kompleksi” yanı sıra barındırdığı konut, otel, kongre merkezi ve ticari fonksiyonlar yardımıyla, toprak kısıtlılığı nedeniyle Maldivler’de inşa edilen yapay ada Hulhumale’nin ekonomik, sosyal ve kültürel gelişimine katkıda bulunacak.

Devamını Oku

ULUSLARARASI ANTALYA FİLM FESTİVALİ, ÖNCÜ VE YENİLİKÇİ KİMLİĞİNİ PEKİŞTİRECEK

Öne Çıkanlar

Türkiye’nin ilk ve en köklü film festivali olan Uluslararası Antalya Film Festivali, Türkiye’de festival kültürüne öncülük eden konumunu daha da ileri taşıyarak yoluna devam ediyor.

Devamını Oku

İSTANBUL'DA SHOPPING FEST RÜZGARI ESTİ

Öne Çıkanlar

1-16 Temmuz tarihleri arasında 7.si gerçekleşen İstanbul ShoppingFest (İSF) bu yıl ilklere sahne oldu. İstanbul'un dört bir yanında festival coşkusunu yaşatan İSF'nin kapanış töreni Venezia AVM'de gerçekleşti.

Devamını Oku

49 ÜLKEDEN 2338 YÜZÜCÜNÜN KATILDIĞI 29. BOĞAZİÇİ KITALARARASI YÜZME YARIŞI GERÇEKLEŞTİ

Öne Çıkanlar

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi tarafından bu yıl 29. kez düzenlenen Samsung Boğaziçi Kıtalarası Yüzme Yarışı İstanbul Boğazı'nda yapıldı. Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu da iki kıta arasını yüzerek geçti.

Devamını Oku

GÜNEYDOĞU’DAKİ TURİZM SEFERBERLİĞİNE FARKLI BİR BOYUT

Öne Çıkanlar

2016’daki sıkıntılı sürece rağmen, GAP Turları’na devam ederek bölge turizmine katkısını kesintisiz sürdüren Jolly Tur, şimdi de Şanlıurfa’ya çağrı merkezi kurdu. 25 kişilik kadro ile yola çıkan Jolly Tur, işsizlik oranının yüksek olduğu şehirlerden biri olan Şanlıurfa’nın istihdamına katkıda bulundu. Jolly Tur Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Figen Erkan, sosyal sorumluluk olarak nitelendirdikleri bu projeyle Şanlıurfa’nın istihdamına katkıda bulunmaktan ve bölgede turizmin bir meslek alanı olarak benimsenmesinin yolunu açmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarının altını çizdi.

Devamını Oku

İSTANBUL OTELCİLER PLATFORMU EĞİTİM PANELLERİNİN İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Öne Çıkanlar

4 Temmuz Salı günü İstanbul Otelciler Platformu'nun POYD İstanbul iş birliğiyle organize ettiği HolidayCheck paneli, markanın Türkiye Bölge Satış Direktörü Sinan İçten'in sunumuyla, Radisson Blu Hotel Istanbul Pera ev sahipliğinde irili ufaklı otellerden ve şehir dışından gelen profesyonel otel yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşti.

Devamını Oku

“ŞİMDİ KAYSERİ’YE GİTME ZAMANI” PROJESİ BAŞLADI

Öne Çıkanlar

Radisson Blu Hotel Kayseri tarafından “Şimdi Kayseri’ye Gitme Zamanı” projesine özel konaklama paketi hazırlandı.

Devamını Oku

REZİDANSLAR, SIANJI WELL-BEING RESORT TARAFINDAN KİRA GARANTİSİ İLE İŞLETİLİYOR

Öne Çıkanlar

Avrupa’nın En İyi SPA’sı, Avrupa’nın En İyi Resort’u, Avrupa’nın En İyi Sağlık ve SPA Oteli gibi uluslararası alanda 22 ödülün sahibi olan Sianji Well-Being Resort’ü bünyesinde bulunduran Sianji Group, Bodrum Kadıkalesi’nde Türkiye’de ilk kez uygulamaya geçirdiği “İster yaşa ister kirala” konseptine sahip Sianji Residence ile sektöre yeni bir soluk kazandırdı. Sianji Residence’tan ev sahibi olanlar yılda minimum 30 bin avro kazanç elde edebiliyor.

Devamını Oku

CLARION HOTEL İSTANBUL MAHMUTBEY BUSINESS KONSEPTİNDE AYRICALIKLI OLANAKLAR SUNUYOR

Öne Çıkanlar

Clarion Hotel İstanbul Mahmutbey business konseptiyle iş konaklamalarındaki misafirleri için ayrıcalıklar sunuyor.

Devamını Oku

DEDEMAN İSTANBUL, DAVETLERE ÖZEL MENÜ ALTERNATİFLERİ SUNUYOR

Öne Çıkanlar

Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından özel tarifleri menüsünde buluşturan Dedeman İstanbul’un yeni Şefi İbrahim Tunuslu, davetleri birer lezzet şölenine dönüştürüyor. Profesyonel ekibi ile etkinliğin konseptine göre kurulum seçeneği de sunan Dedeman İstanbul; ihtişamlı dekorasyonu ve gelişmiş teknolojik altyapısıyla konuklarına beklentilerin üzerinde bir hizmet veriyor.

Devamını Oku

DÜNYANIN EN BÜYÜK HASTANELERİNDEN BİRİ İKİTELLİ’YE

Sağlık Turizmi

Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi’nin 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışı Çırağan Sarayı’nda düzenlenen imza töreniyle tamamlandı. 2.700 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek olan İkitelli Şehir Hastanesi, faaliyete geçtiğinde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacak. 1 milyon m2’nin üzerinde inşaat alanına sahip olacak İkitelli Şehir Hastanesi, 2.000’den fazla sismik izolatörü ile tamamlandığında dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası olacak. Bu sayede deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini aksama olmadan yerine getirebilecek.

Devamını Oku

TUZLA, VIAPORT MARİNA İLE DENİZ TURİZMİNDE DEVLER LİGİNE ÇIKTI

Şehirlerde Turizm

2015 yılında Via Properties tarafından 1 milyar TL maliyetle hayata geçirilen Viaport Marina, son 2 yılda Tuzla’ya önemli derecede katma değer sağlayarak, adeta ilçeyi İstanbul'un göz bebeği haline getirdi.

Devamını Oku

"BURSA'NIN TURİZMDEKİ PAYI ARTMALI"

Şehirlerde Turizm

Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmede, Bursa’nın turizmdeki payının arttırılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

İNEGÖL BELEDİYESİ’NİN DOĞA SPORLARI VE TURİZM MERKEZİ PROJESİ KAPSAMINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

Şehirlerde Turizm

DOSTUM Projesi, uçuş tutkusunu doyasıya yaşamak isteyen sporseverler için uçuş eğitimi olanaklarıyla birlikte yamaç paraşütü yapma şansı veriyor.

Devamını Oku

UŞAK EGE VE İÇ ANADOLU’NUN İDDİALI ŞEHRİ OLACAK

Şehirlerde Turizm

Altyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve kültürel hamlelerle modern bir yüze kavuşan Uşak, bölgenin iddialı şehirlerinden biri haline gelmeyi hedefliyor. Kısa zamanda yepyeni bir görünüme kavuşan Uşak’ı geleceğe hazırlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin mega projeler sayesinde Ege ve İç Anadolu’nun iddialı şehirleri arasına gireceğini söyledi.

Devamını Oku

KAYSERİ OTELLERİ, KAYAK REZERVASYONLARINI ALMAYA BAŞLADI

Şehirlerde Turizm

Geçtiğimiz yıl kayak sezonunda otel doluluklarının yüksek olması nedeniyle, bu yıl kayak severler erken rezervasyon yaptırmaya başladı. Ülkemizin en büyük kış sporları merkezi olan Kayseri Erciyes, sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de gözdesi oldu.

Devamını Oku

TURİZMCİLERİN 2023 YILINDA HEDEFLERİ: 70 MİLYAR DOLAR GELİR

Sektörel Analizler

Hilton Dalaman Sarıgerme Resort & SPA Genel Müdürü Tunç Batum, Türkiye’nin 2023 hedefleri doğrultusunda 70 milyar dolar turizmin gelirinin hayal olmadığını söyleyerek, “Ancak istenilen tek şey yurt dışı ilişkilerde dengeli yaklaşımlar” dedi

Devamını Oku

GÜÇLÜ TÜRSAB HAREKETİ BÜYÜYOR

Sektörel Analizler

“Güçlü TÜRSAB Güçlü Türkiye” mottosuyla kurulan Güçlü TÜRSAB Platformu yurt genelinde binlerce acentaya ulaşarak büyümesini sürdürüyor. Güçlü TÜRSAB Platformu Kurucusu ve TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, “Türk turizminin yapı taşını oluşturan turizm ve seyahat acentalarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Devamını Oku

TATİL SIRASINDA EN ÇOK FOTOĞRAF PAYLAŞAN İKİNCİ ÜLKE: TÜRKİYE

Sektörel Analizler

Seyahat sitesi momondo.com.tr, seyahat tutkunlarının sosyal medya kullanımını araştırdı. Araştırmaya göre tatil sırasında en çok fotoğraf paylaşan ikinci ülke Türkiye. Diğer yandan tatilde kafamızı dağıtmak için haberleri takip etmeye ara veriyoruz.

Devamını Oku

CARLSON REZIDOR, 2017 YILI İÇİNDE TÜRKİYE’DE 7 OTEL AÇIYOR

Yatırımlar

- Dünyanın en hızlı büyüyen otelcilik şirketlerinden Carlson Rezidor Hotel Group, bu yıl Türkiye’de 7 otel açmaya hazırlanıyor. Açılacak otellerin 4’ü İstanbul, 1’i İzmir diğer 2’si ise Diyarbakır ve Samsun’da yer alıyor ve grubun Türkiye’nin seçkin destinasyonlarındaki marka varlığını güçlendiriyor.

Devamını Oku

HILTON TÜRKİYE’DEKİ İLK DOUBLETREE BY HILTON RESORT OTELİNİ DUYURDU

Yatırımlar

Yeni DoubleTree by Hilton, Hilton’un Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 50’yi aşkın oteli arasına katılacak.

Devamını Oku

HILTON GARDEN INN, YENİ BİR OTELLE TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜME HAMLESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Yatırımlar

Hilton’un orta ölçekli pazarda hizmet veren ödüllü markası Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açıldığını duyurdu. Orbay Grup Kuyumculuk Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi olduğu 88 odalı otel, konuklarını ağırlamaya başladı.

Devamını Oku

ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM YILINDA ‘YEŞİLLENEN OTELLER’ TURİSTLERDEN TAM NOT ALIYOR

Yeşil Gelecek

Birleşmiş Milletlerin ‘Kalkınma İçin Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Yılı’ olarak ilan ettiği bu yıl, yeşillenen oteller ile turistlerden tam not alan Türkiye, turizmde sürdürülebilirliği hedefliyor.

Devamını Oku