Haziran 2017

OTOMATİK TEMİZLEME FONKSİYONUNA SAHİP, XS FORMUNDA PİŞİRME

Gastro Haber

CombiMaster Plus, büyükleri kadar yüksek performansa sahip XS formatında da piyasada. CombiMaster Plus serisinde şimdi en küçük ünite, sadece 0,2 m3hacmiyle en küçük profesyonel mutfaklara bile sığacak boyutlarda. Artık otomatik temizleme özelliği, bu cihaz sınıfında da işleri kolaylaştıracak.

Devamını Oku

STAHL ÇAMAŞIRHANE EKİPMANLARI SEKTÖRÜNDE ÖNCÜ TEKNOLOJİLER SUNUYOR

Hijyen

Uzun süreli geleneğe sahip, dört kuşaktan beri çamaşır yıkama makineleri, kurutma makineleri, yataklı silindir ütüler, katlama ve besleme makineleri üreten Stahl; sağlık ve bakım kuruluşlarında yıkanacak tekstildeki özel problemlerle başa çıkmak üzere geliştirilen DIVIMAT serisi hijyen yıkama ve sıkma makineleri ve yataktan ısıtmalı master serisi ütülerini sunuyor.

Devamını Oku

ARTGE HİJYEN SERVİSİ YENİ BİR TEMİZLİK YAPMA METODU SUNUYOR

Hijyen

Klasik temizlik metodunda kullanılan temizlik sistemini incelediğimizde, temizlik kimyasalının uygun oranlarda hazırlanarak bez kovası ve mop kovası (çift kovalı) içerisine doldurulduğunu, mop veya bezin her temizlenen alandan sonra bu kova içerisinde tekrar tekrar yıkandığını görüyoruz. Bu da mikroorganizmaların sürekli olarak bir alandan başka bir alana taşındığını gösteriyor. Kısacası kontaminasyon süreklilik arz ediyor temizlerken de kirletiyoruz.

Devamını Oku

YÜZME HAVUZLARINDA DOĞRU HİJYEN UYGULAMALARI SAĞLIK RİSKLERİNİN ÖNÜNE GEÇİYOR

Hijyen

Yaz aylarında sıklıkla kullanılan havuzlarda kullanıcıları hastalık risklerine karşı korumak için, hem işletmelerin hem de kullanıcıların hijyen kurallarına uyması oldukça önemli. Eczacıbaşı Profesyonel Pazarlama Müdürü Özgür Kızılelma; kullanıcıların sağlığı açısından kimyasal bakımın ve havuz kullanımının yönetmeliklere uygun olması gerekliliğine vurgu yapıyor.

Devamını Oku

DEDEMAN TRABZON OTEL BİRİNCİ YILINI KUTLADI

Öne Çıkanlar

Dedeman Trabzon Otel birinci yılını düzenlediği bir etkinlik ile kutladı. Dedeman Trabzon Genel Müdürü Cemal Hoşgül, Dedeman Trabzon ile bir yıl içerisinde önemli bir ilerleme kaydettiklerini ve Trabzon şehrinin ekonomisinin kalkınmasında önemli rol üstlendiklerini belirtti.

Devamını Oku

HILTON ÜST ÜSTE İKİNCİ KEZ "TÜRKİYE'NİN EN İYİ İŞVERENİ” SEÇİLDİ

Öne Çıkanlar

Hilton, Great Places to Work tarafından üst üste ikinci kez "Türkiye'nin En İyi İşvereni" seçildi. Geçtiğimiz ay düzenlenen törende Hilton ayrıca, “Farklı Kuşakların İşbirliği Özel Ödülü”ne de layık görüldü.

Devamını Oku

İSTANBUL SHOPPING FEST ‘DESIGN İSF’ İLE FARK YARATACAK

Öne Çıkanlar

Bu yıl 7.si gerçekleşecek İstanbul Shopping Fest, 1-16 Temmuz tarihleri arasında alışveriş tutkunlarına ‘Design İSF’ ile farklı bir deneyim yaşatacak.

Devamını Oku

BÜYÜK BİR TÖRENLE DENİZE İNDİ

Öne Çıkanlar

MSC Meraviglia, Avrupalı bir gemi firması tarafından denize indirilen en büyük gemi olarak tarihe geçti.

Devamını Oku

CORENDON AIRLINES AVRUPA’DA YENİ BİR HAVAYOLU DAHA KURDU

Öne Çıkanlar

Göklerdeki 13’üncü yılını kutlayan Corendon Airlines, Hollanda tesciliyle kurduğu Corendon Dutch Airlines’tan sonra Avrupa’da yeni bir havayolu şirketi daha kurdu.

Devamını Oku

PANASONIC ECO SOLUTIONS TÜRKİYE, OTELLERİN OPERASYONEL MALİYETLERİNİ DÜŞÜRME İMKANI SUNUYOR

Öne Çıkanlar

“The IQ Bina Otomasyon Sistemleri otellerde tek bir merkezden birçok noktayı kontrol etme imkanı sunarak işletme ve operasyon kolaylığı sağlıyor. Oda içinde gerçekleşen Do Not Disturb veya Make Up Room gibi talepleri de tek merkeze taşınarak otel görevlilerinin rutin işleri için yapılacak organizasyonun doğru planlanmasına, kaynakların doğru yönetilmesine yardımcı olarak operasyonel maliyetlerde tasarruf imkanı sağlıyor.”

Devamını Oku

ELECTROLUX PROFESYONEL 3 YENİ ÜRÜNÜNÜ TANITTI

Öne Çıkanlar

Electrolux Profesyonel, son teknoloji ile ürettiği 3 yeni ürününü çok görkemli bir organizasyon ile tanıttı.

Devamını Oku

SIRA DIŞI BİR YATIRIM: BRICKS HOTEL İSTANBUL

Röportaj

“Bricks Hotel, hiçbir kredi kullanmadan kendi öz sermayemizle yaptığımız bir yatırım. Hedefim, en başından beri dünya markası yaratmak... Bu yolda önce bedeller ödeyeceğiz, sonra kazanacağız.”

Devamını Oku

ALAÇATI TURİZM DERNEĞİ ‘ALAÇATI YAŞAMINI’ KORUMA ÇALIŞMALARINI ARTIRIYOR

Şehirlerde Turizm

Antik çağlara uzanan geçmişi, Rum-Balkan kültürü mirası ve yeni turizm dokusuyla şekillenen Alaçatı, bugün misafirlerine çok özel bir yaşam kültürü içinde farklı bir tatil anlayışı sunuyor.

Devamını Oku

ORTADOĞU’NUN TATİL CENNETİ NEDEN TÜRKİYE?

Sektörel Analizler

Tatil için Türkiye’yi ve özellikle de İstanbul’u tercih eden Ortadoğuluların sayısında son yıllarda büyük artış var. Özelikle Taksim'de Adalar'da ve Boğaziçi'nde yoğun olarak gördüğümüz Ortadoğulu tursitlerin sayısı son iki yılda yüzde 30 artmış durumda. Peki Ortadoğulular neden Türkiye’yi ve özellikle de İstanbul’u tercih ediyor? Vizyon Grubu Yönetim Kurulu Üyesi M.Talha Çizmeci’ye göre; kaliteli, rahat, konforlu, güvenli, bir seyahati kendi inançlarına da uyabilen bir ülkede gerçekleştirmek istedikleri için.

Devamını Oku

“2017 TURİZM SEZONUNA YÜZDE 50 ARTIŞLA BAŞLADIK”

Sektörel Analizler

Dorak Holding'in yeni hizmet binasının açılışı nedeniyle turizm sektörünün önemli temsilcileri İstanbul'da bir araya geldi.

Devamını Oku

ONLINE TATİL HARCAMALARI 10 MİLYAR LİRAYI AŞTI

Sektörel Analizler

İnternet üzerinden yapılan tatil ve seyahat harcamaları, son 2 yılda yüzde 53 arttı.

Devamını Oku

HAVUZ BAŞINDA TREND

Ürün

L’unica, 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonuyla havuz sezonuna da iddiali bir giriş yapıyor. Kendi ürünlerinin yanısıra Türkiye’ye getirdiği dünyaca ünlü markalarla havuz başında trend alarmı çalan L’unica; şezlongları, daybedleri, uzanma koltukları, salıncakları, sehpaları ve şemsiyeleriyle sağladığı konforu, güneşin ve havuzun tadıyla harmanlayarak bütün bir yılın yorgunluğunu attırmaya aday.

Devamını Oku

WANDA, TÜRKİYE’YE MAR YAPI ORTAKLIĞIYLA GELİYOR

Yatırımlar

Teknolojiden turizme, finanstan gayrimenkule kadar geniş faaliyet alanıyla dünyanın dev şirketlerinden biri olan Çinli WandaGroup, Mar Yapı ortaklığıyla Türkiye’ye turizm yatırımı için geliyor. Güneşli Basın Ekpres Yolu’ndaki Wanda Vista İstanbul, şirketin yurt dışındaki ilk yatırımı olacak.

Devamını Oku

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK HILTON GARDEN INN OTELİ AÇILDI

Yatırımlar

Hilton’un orta ölçekli pazarda hizmet veren ödüllü markası Hilton Garden Inn, Türkiye’deki en yeni oteli Hilton Garden Inn İstanbul Ümraniye’yi açtı. Tesis Hilton Garden Inn markasının Türkiye’deki on yedinci ve en büyük oteli olarak hizmet vermeye başladı. 7 süit dahil olmak üzere 240 odası bulunan otel CANPARK Gayrimenkul Yat. Tur. Ve Taah A.Ş. tarafından yönetiliyor.

Devamını Oku

CONDO-HOTEL SİSTEMİNİ TÜRKİYELİ YATIRIMCI SEVDİ

Yatırımlar

Amerika’da evi olmasını isteyen aynı zamanda da dolar bazlı kira geliri amaçlayan konut yatırımcıları Miami konut satan emlak ofislerine hücum etti. Miami’ye 30 dakikalık yakınlığı ile 290 lüks konutun bulunduğu Conrad–The Ocean Resort&Residence projesinin yüzde 25’ini Türkler satın aldı.

Devamını Oku

CONSTANCE YENİ MARKA VE BÜYÜME STRATEJİSİNİ AÇIKLADI

Yatırımlar

Uzun yıllardır Maldivler, Mauritius, Seyşeller ve Madagaskar’da doğal güzellikleri ödüllü otellere çeviren Constance, marka geliştirme ve büyüme stratejisini açıkladı.

Devamını Oku

LUX* BODRUM KAPILARINI AÇTI

Yatırımlar

Mauritius, Reunion Adaları, Maldivler gibi dünyanın en egzotik lokasyonlarında lüksü yeniden yorumlayan LUX*ın Avrupa’daki ve Türkiye'deki ilk tesisi olan LUX* Bodrum Resort & Residences, 19 Mayıs’ta açıldı.

Devamını Oku

THE PRESIDENT HOTEL VE CITADEL HOTEL, AHIRKAPI SAHİLİNİ TEMİZLEDİ

Yeşil Gelecek

İstanbul’un ilk, ülkemizin ikinci ‘Yeşil Yıldız’ını alan BW Plus The President Hotel ile BW Citadel Hotel, her yıl olduğu gibi bu yıl da, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde ‘sürdürülebilir bir dünya için, sürdürülebilir bir çevre’ olması gerektiğinin önemine dikkat çektiler. Her iki otel, Ahırkapı sahilini temizlerken, onlarca torba çöp topladılar.

Devamını Oku