Mart 2017

MONDELÈZ INTERNATIONAL TÜRKİYE MİNİBARLARA KARŞI KONULMAZ ATIŞTIRMALIKLAR SUNUYOR

Ayın Röportajı

“Minibarlardan yapılacak satışlar oteller için katma değer yaratıyor. Minibardaki ürünlerin çeşitliliğini artırıp orayı daha cazip hale getirmek oteller için iyi bir fırsat. Oteller mini barı gelir kalemi olarak verimli kullanmalılar. Mesela 5 çeşit Milka çikolatası koyarlarsa insanları cezbetme oranı artacaktır.”

Devamını Oku

"TÜRKİYE OTEL MOBİLYACILIĞINDA İYİ DURUMDA"

Ayın Röportajı

HPM Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Pekgüzel, otel mobilyacılığı üzerine açıklamalarda bulundu. Sektörün dünya pazarındaki yerini Türkiye rakamlarıyla değerlendiren Pekgüzel, “Otel mobilyaları tercihlere göre çok uçuk rakamlara da mal olabilir düşük rakamlara da. Türkiye’deki fiyatlar dünya pazarına oranla oldukça düşük. Burada satılan aynı ürün Avrupa’da 5 katı fiyatlara satılıyor” dedi.

Devamını Oku

KAHVE TUTKUNLARI 40 YIL HATIRLI SOHBETTE BULUŞTU

Gastro Haber

Capitol Tadında Anadolu, kahve tutkunlarını yiyecek içecek danışmanı Osman Serim ile Türk Kahvesinin Hikayesi etkinliğinde buluşturdu. Serim, kahvenin doğuşundan pişirilme tekniklerine birçok ilginç bilgiyi konuklarla paylaştı.

Devamını Oku

GIDA VE İÇECEK SEKTÖRÜ İÇİN KORUMA VE TEMİZLENEBİLİRLİK SUNAN YENİ KABLO KORUMA SİSTEMİ

Gastro Haber

ABB, ECOLAB standartlarına uygun, geliştirilmiş temizlenebilirlik özelliğine sahip ve agresif kimyasallara olağanüstü direnç sağlayan yeni bir naylon spiral ve paslanmaz çelik rakor ile gıda ve içecek sektörüne yönelik PMA kablo koruma ürün gamını geliştiriyor.

Devamını Oku

HILTON AVRUPA, ORTADOĞU VE AFRİKA BÖLGESİNDE 100 BİN ODAYA ULAŞTI

Öne Çıkanlar

Berlin'de düzenlenen 20. Uluslararası Otel Yatırım Forumu (International Hotel Investment Forum) öncesinde, Hilton Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde 100 bin odaya ulaştığını açıkladı.

Devamını Oku

SWISSÔTEL THE BOSPHORUS, “SAFE HOTELS EXECUTIVE” SERTİFİKASI ALDI

Öne Çıkanlar

Otellerin güvenlik kalitesinin sağlık, yangın güvenliği, kişisel güvenlik ve güvenlik yönetimi alanlarında değerlendirildiği “Safe Hotels Executive” sertifikasını Türkiye’de alan ilk otel Swissotel The Bosphorus, Istanbul oldu.

Devamını Oku

CONSTANCE HOTELS & RESORTS LEMURIA ÇOCUKLAR İÇİN UYGUN ORTAM SUNUYOR

Öne Çıkanlar

Daha yeşilci bir geleceği destekleyen ve bunu uygulayan Constance Hotels & Resorts Lemuria, çocuklar ile geçirilecek tatilde müşterilerine güvenli ve temiz bir ortam sunuyor.

Devamını Oku

DEDEMAN ZONGULDAK’TAN DOWN SENDROMLU GENÇLERE İŞ İMKANI

Öne Çıkanlar

Dedeman Zonguldak Otel, “+1 Dedeman Zonguldak Farkındalık Projesi” ile down sendromlu gençlere iş imkanı sağlıyor. Dedeman Zonguldak Otel kendine güvenen ve inanan bireyler yetişmesine destek oluyor.

Devamını Oku

ULUSLARARASI PORTAKAL ÇİÇEĞİ KARNAVALININ 5’İNCİSİ GERÇEKLEŞİYOR

Şehirlerde Turizm

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olan “Nisan’da Adana’da-Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı”nın 5’incisi 4-9 Nisan 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Devamını Oku

NİSAN’DA KAYAK BAŞKADIR

Şehirlerde Turizm

Evrensel Kış Sporları Merkezi Erciyes, teknik imkanları ve meşhur toz karıyla, kayak tutkunlarına Nisan ortasına kadar kayak yapma imkanı sunuyor.

Devamını Oku

DALGIÇLAR ORTAKENT YAHŞİ’Yİ TEMİZLEDİ

Şehirlerde Turizm

Bodrum Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projesi kapsamında ele aldığı “Denize en çok MAVİ yakışır” Deniz Dibi Temizlik Kampanyası devam ediyor.

Devamını Oku

Aydınlatma Tasarımcısı Ayrım Yaser Talu: “TARİHİ YAPILAR, DOĞRU AYDINLATMA İLE KENTLERE KAZANDIRILMALI…”

Şehirlerde Turizm

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nin aydınlatma tasarımını yapan ZEVE Aydınlatma Tasarım Stüdyosu kurucularından Ayrım Yaser Talu, zengin bir tarihi mirasa sahip olan İstanbul başta olmak üzere, ülkemizin farklı kentlerinde yer alan sembolleşmiş tarihi yapıların doğru aydınlatma tasarımı ile yeniden ele alınması gerektiğine inanıyor. Talu, hassasiyet ve duyarlılıkla tasarlanmış incelikli bir dış aydınlatma ile bu yapıların kentin sosyal ve kültürel hayatına yeniden katılmalarının mümkün olacağını, kentlerin tarihi ve kültürel kimliklerinin bu şekilde daha da önem kazanacağını savunuyor.

Devamını Oku

YURT DIŞINDA TÜRK ZİYARETÇİLER İÇİN GÖZDE DESTİNASYONLARDAKİ GLOBAL OTEL FİYATLARI 2016’DA DÜŞTÜ

Sektörel Analizler

Türkiye’de yaşayan seyahat severler, 2016’da bir önceki yıla kıyasla yurt dışı tercihleri arasında yer alan Gürcistan, İtalya, İngiltere ve Hırvatistan da dahil olmak üzere en popüler seyahat noktalarında %54’e kadar daha az ödediler. Seyahatlerinde yurt içini tercih edenler ise 2016 yılında otellere %22 daha az ödediler.

Devamını Oku

“İSTANBUL’UN YENİ TURİZM MERKEZİ LEVENT”

Sektörel Analizler

Farklı noktalara ulaşım kolaylığı nedeniyle günümüzün en trend lokasyolarının başında gelen Levent, iş dünyasının yanı sıra kültür-sanat etkinliklerine ve AVM yaşamına ev sahipliği yapıyor. Tarihi noktalara olan ulaşım kolaylığı nedeniyle de farklı turizm türlerini kapsayan Levent, otelleriyle de büyük beğeni topluyor.

Devamını Oku

YABANCI TURİSTLERİN ÖNCELİKLİ BEKLENTİLERİ NELER?

Sektörel Analizler

Global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan HotelsPro’nun Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan, Türkiye’yi ziyaret eden ve ülke ekonomisine katma değer sağlayan yabancı turistlerin otellerden ve diğer turizm tesislerinden öncelikli beklentilerini açıkladı.

Devamını Oku

OTELLER İÇİN DOĞAYA DOST HAVLUPAN

Ürünler

Zehnder’in tasarım ve fonksiyonelliği bir arada sunduğu yenilikçi radyatörleri hem enerji tasarrufu sağlıyor hem de daha geç sürede yıkanan havlular sayesinde su kaynaklarını boş yere tüketmeyi engelliyor.

Devamını Oku

DEKORATİF VE EL YAPIMI ARMATÜRLER

Ürünler

LAMP 83 ve Rast Tasarım’ın birlikte geliştirdiği yeni dekoratif seri ile artık mekanlarda fark yaratmak için daha fazla seçenek var.

Devamını Oku

RADISSON BLU’NUN TÜRKİYE’DEKİ İLK REZİDANSI AÇILDI

Yatırımlar

Yönünü inovasyon ve tasarıma göre belirleyen ikonik otel markası Radisson Blu’nun Türkiye’deki ilk rezidansı Radisson Blu Residence, İstanbul Batışehir açıldı. Farklı büyüklüklerde daire seçeneklerine sahip rezidans, şehrin yükselen semtlerinden Bağcılar’da hayatı kolaylaştıran hizmetler sunuyor.

Devamını Oku

HAMPTON BY HILTON İZMİR’DE AÇILDI

Yatırımlar

Hampton by Hilton İzmir Aliağa ideal konumuyla misafirlerini ağırlamaya başladı.

Devamını Oku

AJWA HOTEL SULTANAHMET HİZMETE AÇILDI

Yatırımlar

İstanbul’a ziyarete gelen turistlerin uğrak noktası olan Sultanahmet, yılların birikimi ile tarihi dokusunu içinde barındırmaya devam ediyor. Konumu itibariyle gelenekten ve tarihten beslenen Ajwa Hotel Sultanahmet, özel bir ustalık gerektiren ve sanatkarlar tarafından yapılan artizan bir otel olma özelliği taşıyor.

Devamını Oku

KEMPINSKI, KÜBA'DA İLK BEŞ YILDIZLI OTELİ AÇIYOR

Yatırımlar

Kempinski bu yılın ikinci çeyreğinde Küba'da ilk otelini açıyor. 246 odaya ve süitlere sahip The Gran Hotel Manzana Kempinski La Habana, UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilen Eski Havana'nın kalbinde yer alan tarihi Manzana de Gómez binasında bulunuyor.

Devamını Oku

JOLLY TUR VE KİLİT HOSPITALITY GROUP, GÜÇ BİRLİĞİ MESAJI VERDİ

Yatırımlar

Turizm sektörünün iki önemli aktörü Jolly Tur ve Kilit Hospitality Group, geçtiğimiz ay düzenlenen basın toplantısında bir araya geldiler. Jolly Tur Yönetim Kurulu Başkanı Mete Vardar ve Kilit Hospitality Group Yönetim Kurulu Üyesi Tolga Kilit, yeni stratejilerle iki grubun ilişkisinin giderek güçlendiği mesajını verdiler ve turizmin toparlanmaya başladığı 2017 yılında hedeflere doğru emin adımlarla ilerleyerek yatırım sürecini devam ettirdiklerini vurguladılar.

Devamını Oku