Şubat 2017

WACS SERTİFİKASI ARTIK TÜRKİYE’DE DE VERİLİYOR

Gastro

20’den fazla ülkede ülkemize başarı kazandırmış milli Şef Serkan Bozkurt tarafından kurulan Chef’s Table Mutfak Akademisi, tüm dünyada geçerli Uluslararası Yeterlilik Sertifikası’nı (Professional Cook-Commis Chef Sertifikası) Türkiye’de vermeye başlayarak bir ilke imza attı. Dünyada ‘Şeflik’ adına en yetkin otorite WACS (Dünya Şefler Birliği)’ın sertifikası artık bir Türk mutfak akademisi tarafından da veriliyor.

Devamını Oku

3.KEZ “DÜNYANIN EN İYİ GENÇ ŞEFİ” BELİRLENECEK

Gastro

Tüm dünyada İtalyan yaşam stilinin ve “fine dining” konseptinin temsilcisi S. Pellegrino’nun düzenlediği Genç Şef yarışmasının 3’üncüsü için başvurular 1 Şubat’ta başladı. Yarı final ve finallerin toplam 18 ayda tamamlanacağı yarışmaya başvuranlar, “S.Pellegrino Young Chef 2018” unvanını almak için yarışacak. Yoğun ilgi gören ve her yıl 3 bini aşkın genç şefin ilgi gösterdiği yarışmanın başvuruları 30 Nisan’a kadar devam edecek.

Devamını Oku

MUTLU MAKARNA ISO 500 LİSTESİNDE YÜKSELMEYE DEVAM EDİYOR

Gastro

İstanbul Sanayi Odası tarafından 1968 yılında başlatılan ve her yıl geliştirilerek sürdürülen “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde Mutlu Makarna üst sıralara yükselmeye devam ediyor.

Devamını Oku

15. ULUSLARARASI İSTANBUL MUTFAK GÜNLERİ 25 BİN ZİYARETÇİ AĞIRLADI

Gastro

Türkiye Aşçılar ve Şefler Federasyonu (TAŞFED) tarafından bu yıl 15. kez organize edilen Uluslararası İstanbul Mutfak Günleri, 2-5 Şubat 2017 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezinde yapıldı. 25 ülkeden 400’ü yabancı olmak üzere 2 bin yarışmacı aşçının 70 kategoride yarıştığı ve 25’i yabancı 100 jüri üyesinin katıldığı Mutfak Günleri 25 bin ziyaretçiyi ağırladı.

Devamını Oku

GASTRONOMİYE FARKLI BİR YORUM

Gastro

1974’ten beri sofraları donatan Jumbo, ev dışı tüketim sektörüne kazandırdığı farklı ve şık ürün gamı ile profesyonellerin tercihi olmaya devam ediyor.

Devamını Oku

ENERJİ TASARRUFLU YIKAMA TEKNOLOJİSİ

Gastro

Alman bulaşık yıkama teknolojileri üreticisi MEIKO, M-iClean serisi tezgahaltı bulaşık makineleri ile teknoloji ve tasarımda yeni bir sayfa açtı. M-iClean, teknoloji, verimlilik ve çevre duyarlılığını şık bir tasarım içinde birleştirerek tüm duyulara hitap ediyor.

Devamını Oku

TURİZM ÇALIŞANINI GELİŞTİRMEK İÇİN YENİ BİR YÖNTEM

Makale

Turizmde, müşteriye satılan, ürün değil deneyim olduğundan, turizmin en değerli kaynağı da insandır. Yıllarca otelcilik alanında çalışmış biri olarak birinci elden biliyorum ki, en güzel, en lüks, en konforlu ortamda bile misafirin yüzünü güldürecek olan da, üzecek olan da, çalışanların ona yaklaşımıdır.

Devamını Oku

DAYANIKLI VE GÜÇLÜ YÜK ASANSÖRÜ

Ürünler

Ağır yükler taşımak için güçlü bir servis asansörü gerekiyor. Finlandiya'da kurulan ve 1910 yılından bu yana dünyada olduğu gibi ülkemizde de asansör pazarının önde gelen isimleri arasında yer alan KONE, TranSys™ yük asansör çözümü ile tüm beklentilerin ötesine geçiyor.

Devamını Oku

DOĞAL, ROMANTİK, İNOVATİF

Ürünler

Vezirköprü Orman Ürünleri Grubu markası olan Peli Parquet ürettiği Vintage koleksiyonu ile sıcak, doğal, romantik ortamlar yaratma imkanı sunuyor.

Devamını Oku

DOĞAYI YAŞAMA TAŞIYAN ESTETİK TASARIMLAR

Ürünler

Seramiksan, doğanın saflığından ilham alarak tasarladığı Burn Wood ve Brick serilerini kombinleyerek modern yapılara ahşap ve tuğla dokusunun sıcaklığını getiriyor.

Devamını Oku

ANTRE VE KORİDORLARA IŞIK SAÇAN TASARIMLAR

Ürünler

İç mekanları birbirine bağlayan antre ve koridorlarda yekpare ve şık bir görünüm sağlamak için Tureks Stone özel ürünler sunuyor. Işığı çok daha iyi yansıtan krem ve açık tonlu mermer tasarımlar, ferah ve çekici bir atmosfer yaratmayı başarıyor.

Devamını Oku

DEDEMAN OTELLERİNİN 2023 HEDEFİ: 40 YENİ OTEL

Yatırımlar

1966 yılından bu yana turizm otelcilik alanında hizmet veren Dedeman Grubu, 2017 yılında yatırımlarına hız kesmeden devam edecek. Yılın ilk çeyreğinde ikisi yurt içinde biri yurt dışında olmak üzere üç otel yatırımı gerçekleştireceklerini belirten Dedeman Turizm Yönetimi A.Ş. Genel Müdürü Emrullah Akçakaya, 2017 yılında 2016’ya kıyasla yüzde 10’luk bir büyüme planladıklarını dile getirdi.

Devamını Oku

FAIRMONT, TÜRKİYE’DEKİ İLK OTELİNİN KAPILARINI AÇTI

Yatırımlar

‘Anları anılara dönüştürmek’ sloganıyla yola çıkan Fairmont, Türkiye’deki ilk otelini İstanbul’un kalbi Mecidiyeköy’de açtı. Şehrin karmaşasından bir adımda uzaklaşma imkanı sağlayan Fairmont Quasar İstanbul, üst düzey yöneticilerinin katıldığı mini bir davetle İstanbul’a ‘merhaba’ dedi.

Devamını Oku

HILTON KAHRAMANMARAŞ’TA İLK OTELİNİ AÇTI

Yatırımlar

Hampton by Hilton Kahramanmaraş misafirlerini ağırlamaya başladı.

Devamını Oku

AKZİRVE’NİN HARBİYE’DE İNŞA EDECEĞİ BUTİK OTELİN TEMELİ ATILDI

Yatırımlar

Akzirve, iş dünyasının ve İstanbul turizminin kalbi Harbiye’de bir butik otel projesi başlattı.

Devamını Oku

HILTON GARDEN INN YALOVA AÇILIYOR

Yatırımlar

Hilton Garden Inn Yalova, 2018 yılında misafirlerini ağırlamaya başlayacak

Devamını Oku

HILTON GARDEN INN SİVAS MİSAFİRLERİNİ AĞIRLAMAYA BAŞLADI

Yatırımlar

Hilton’un orta ölçekli pazarda hizmet veren ödüllü markası Hilton Garden Inn, Türkiye’deki en yeni oteli Hilton Garden Inn Sivas’ı açtı. 148 odalı otel, dünya çapında faaliyet gösteren 700’den fazla Hilton Garden Inn tesisi arasına katıldı.

Devamını Oku

GÖYNÜK’E AZERBAYCAN’DAN KARDEŞ ŞEHİR

Yatırımlar

Bolu’dan Azerbaycan’a bir dostluk ve kardeşlik köprüsü daha oluştu. Göynük ile Azerbaycan’ın Şeki şehri imzalanan protokolle ‘Kardeş Şehir’ oldu. Göynük Belediye Başkanı ve İpek Yolu Belediyeler Birliği Başkanı Kemal Kazan ve Şeki Belediye Başkanı Elshad İbadov’un Göynük’te imzaladıkları "Kardeş Şehir” protokolü ile turizm ve yerel yönetim alanında işbirliği amaçlanıyor.

Devamını Oku

TURİZMCİLER, TÜRKİYE’NİN TATİL CENNETLERİNE ‘TARİFELİ SEFER’ İÇİN EXIMBANK PROTOKOLÜNÜ BEKLİYOR

Yatırımlar

3 milyon kişiye iş kapısı olan turizm sektöründe 2017’de gerekli adımlar atıldığı takdirde Türkiye’ye gelen turist sayısında artış olacağı düşünülüyor. Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı Murat Ersoy, “Turizmciler Türkiye’nin tatil cennetlerine hedef pazarlardan tarifeli uçuşlarla turist getirmek için Kredi Garanti Fonu ile Eximbank arasında imzalanacak protokolü bekliyor.” dedi ve protokolün ocak sonuna kadar imzalanmasının önemli olduğuna dikkat çekti.

Devamını Oku

ALANYA ULAŞIMINA 56 MİLYONLUK YATIRIM

Yatırımlar

Alanya’nın trafik sorunu çözülüyor. 56 milyon liraya ihale edilen TELEKOM ve Ticaret Lisesi katlı kavşak projeleri temel atma için gün sayıyor.

Devamını Oku

ATEKSİS CONNECTED GUEST İLE OTELLERE YENİ BİR HİZMET ANLAYIŞI SUNUYOR

Yatırımlar

“Günümüzde turizm dünyasında en büyük problem, gelir yaratmak. Otellerin kalıplaşmış olan yatak, restoran, market, ziyafet gelirleri var. Bu gelirlere alternatif yaratacak ve var olan gelir kalemlerinde artış sağlayabilecek bir ürünümüz var: Connected Guest”

Devamını Oku

RIXOS HOTELS DÜNYANIN EN İYİLERİ ARASINDA

Yatırımlar

Dünyanın hızla büyüyen otel zincirlerinden biri olan Rixos Hotels, 2016 yılı boyunca dünya genelinde bir milyonun üzerinde turistin oylamalarıyla yeni ödüllerin sahibi oldu.

Devamını Oku

IC HOTELS AIRPORT NİKAH VE DÜĞÜN ORGANİZASYONLARINDA DA TERCİH EDİLİYOR

Yatırımlar

"Ic Hotels Airport ekibi düğün organizasyonlarında deneyimlidir, uzmanlaşmıştır. Misafir memnuniyeti bizim için çok önemlidir çünkü düğün organizasyonu genellikle bir ya da iki kez yaşanan müstesna bir deneyimdir. Her hatırlandığında yüzlerde tatlı bir tebessüm bırakmak istiyoruz."

Devamını Oku

2017: GELİŞİM İÇİN SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM YILI

Yeşil Gelecek

2017, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UN WTO / BM DTÖ) tarafından “Gelişme İçin Sürdürülebilir Turizm Yılı” ilan edildi. DTÖ üyesi ve “DTÖ Turizm İçin Küresel Etik Kuralları”nı Türkiye’den ilk imzalayan turizm kuruluşu FEST Travel Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Pekin “Bu vesileyle turizm anlayışımızı yeniden gözden geçirebiliriz” diyor.

Devamını Oku

THE RITZ-CARLTON İSTANBUL ENERJİ VE SU TÜKETİMİNDE İSRAFI ÖNLÜYOR

Yeşil Gelecek

Dünyanın en büyük otel zincirlerinden The Ritz-Carlton, İstanbul, enerji ve su tüketiminde kullandığı akıllı sistemler ile su israfında yüzde 50, elektrik sarfiyatında ise yüzde 30 oranında tasarruf sağlıyor. Otel, uluslararası tasarruf kriterlerini gösteren Yeşil Yıldız almak için de başvurunun sonuçlanmasını bekliyor.

Devamını Oku

PARK DEDEMAN’DAN ÇEVREYE DUYARLI, SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM HİZMETİ

Yeşil Gelecek

Park Dedeman Levent, Leed Gold, Gold Grening Hotel ve Yeşil Yıldız sertifikaları ile çevreye duyarlı, sürdürülebilir turizm hizmeti sunuyor. Çevre dostu yapısı ve modern mimarisi ile şehir otelciliğinde örnek yapılardan biri olan Park Dedeman Levent, su tüketiminde yüzde 40, elektrik tüketiminde yüzde 18 tasarruf sağlıyor.

Devamını Oku