Ocak 2017

HİSAR KENDİ SEKTÖRÜNDE DÜNYANIN BİLİNEN VE TANINAN İLK 10 MARKASINDAN BİRİ OLMA YOLUNDA İLERLİYOR

Ayın Konuğu

“Uzun vadeli hedefimiz; kendi sektörümüzde dünyada bilinen ve tanınan ilk 10 markadan biri olmak. Bu hedefimiz için kendimize verdiğimiz sürenin ilk 4 yılını tamamladık, 6 yılı kaldı.”

Devamını Oku

ULUSLARARASI GIDA SEKTÖRÜ BİR ARAYA GELİYOR

Gastro Haber

Gıda ürünleri ve teknolojileri sektörünün buluşma noktası olan Uluslararası Gıda Ürünleri ve Teknoloji Fuarı - WorldFood Istanbul, bu yıl 25. kez sektörü bir araya getirecek. Fuar; T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Gıda ve İçecek Sanayi Dernekleri Federasyonu (TGDF), KOSGEB, TÜGİDER ve PAKDER tarafından destekleniyor.

Devamını Oku

“DÜNYANIN EN ÜNLÜ ŞEFLERİ, ELÇİMİZ GİBİ ÇALIŞIYOR”

Gastro Haber

“Türk Mutfağına Övgü” filminin sunumunu yapan şef Mehmet Gürs, filmde yer alan, dünyanın en ünlü şefleri Roca kardeşlerin, gittikleri her yerde Türkiye’yi anlattıklarını, adeta elçi gibi çalıştıklarını söyledi.

Devamını Oku

‘KOMŞULAR MUTFAKTA’

Gastro Haber

Anadolu’nun binlerce yıllık lezzetlerini özüne sadık kalarak günümüze taşıyan Kiva, Bomontiada çevresinde yaşayan beş komşusunun yöresel reçetelerini “Komşular Mutfakta” projesi kapsamında menüsüne dahil etti. Menüye eklenen farklı kültürlerin lezzetleri arasında; Ermeni mutfağından topik, Bulgar mutfağından bomba fasulye, Süryani mutfağından Diyarbakır usulü haşlama içli köfte, Rum mutfağından zeytinyağlı dolma ve Musevi mutfağınından pırasa köftesi bulunuyor.

Devamını Oku

RADISSON BLU OTELLERİNDE FARK YARATAN BİR KAHVALTI YAKLAŞIMI

Gastro Haber

Radisson Blu, uzun yıllardır misafirleriyle buluşturduğu Super Breakfast deneyiminin yenilenen konseptini Türkiye’deki misafirlerinin beğenisine sunuyor. Radisson Blu kalitesinde etkileyici bir görsellikle sunulan; mevsime uygun, yerel ve sağlık konusunda duyarlı lezzetlerle zenginleştirilen Super Breakfast, su ve karbon ayak izini yüzde 20 oranında azaltıyor.

Devamını Oku

TAHSİN ÖZTİRYAKİ: “TÜRK YATIRIMCILAR SEKTÖRÜMÜZE DAHA ÇOK GÜVENMELİDİR”

Gastro Haber

4.013’ü yabancı olmak üzere toplam 24.070 profesyonel tarafından ziyaret edilen HOSTECH by TUSİD 2016 fuarına iki ayrı salonda 1500 m² lik stand alanıyla katılan Öztiryakiler yenilikçi ürünlerini sergiledi. Öztiyakiler Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi Tahsin Öztiryaki fuar açılış konuşmasında önemli noktalara değindi.

Devamını Oku

2060 YILININ OTELLERİ

Geleceğin Otelleri

Hotels.com, ünlü fütürist Dr. James Canton ile gelecekte otellerin nasıl olacağını araştırdı. İşte ilginç özellikleriyle 2060 yılının akıllı otelleri…

Devamını Oku

GOOGLE “İÇİNİ GÖRÜN” UYGULAMASI İLE ARTIK HILTON İSTANBUL BOSPHORUS VE CONRAD İSTANBUL BOSPHORUS ÖNCEDEN KEŞFEDİLEBİLİYOR

Geleceğin Otelleri

Google Maps üzerinden görüntülenen “See Inside – İçini Görün” özelliği İstanbul’un en lüks otelleri Conrad İstanbul Bosphorus ve Hilton İstanbul Bosphorus’u gitmeden sanal olarak keşfetme imkanı sağlıyor.

Devamını Oku

İŞLETMELERE EFEKTİF HİJYEN

Hijyen

Yüksek sirkülasyona sahip işletmeler temizlik için kısıtlı bir zaman ayırabiliyor. Bu kısa sürede hijyen sağlanırken maliyetleri kontrol altında tutmak işletmeler için ayrı bir önem taşıyor. Maratem; genel temizlik ve bakımdan, mutfak hijyeni kategorisine kadar geniş ürün yelpazesiyle işletmelere hijyende hız ve tasarruf sunuyor.

Devamını Oku

DÜNYA TURİZMİNE YÖN VERENLER ANTALYA’DA BULUŞTU

Öne Çıkanlar

World Tourism Forum'un ilk ayağı Mediterranean Summit 2016 geçtiğimiz ay Antalya Belek Regnum Carya Otel'de gerçekleşti.

Devamını Oku

KONGRE, TOPLANTI VE ETKİNLİK SEKTÖRÜ BULUŞUYOR

Öne Çıkanlar

ACE of M.I.C.E. Kongre, Toplantı ve Etkinlik Sektörü Fuarı’nın dördüncüsü 22-24 Şubat 2017 tarihlerinde Turkish Airlines isim sponsorluğunda İstanbul Kongre Merkezi- ICC’de gerçekleşecek. Türkiye ve dünyadan sektör profesyonellerine ev sahipliği yapacak fuarın yurt dışı pazarından ülkemize nitelikli hosted buyer (satın alıcı) getirerek MICE turizmini canlandırması bekleniyor.

Devamını Oku

OTELCİLİĞİN ÖNCÜLERİ TOPLANDI

Öne Çıkanlar

Özyeğin Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu tarafından düzenlenen ve sektörün öncü işletmelerinin İnsan Kaynakları  ve diğer departman yöneticilerinin Özyeğin Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldiği ‘Sektör ile Buluşma’ etkinliğinin dördüncüsü geçtiğimiz ay Çekmeköy Kampüsü’nde gerçekleşti. 

Devamını Oku

MARRIOTT INTERNATIONAL AVRUPA BÖLGESİ 2016 AON HEWITT EN İYİ İŞVEREN™ PROGRAMI TARAFINDAN ÖDÜLLENDİRİLDİ

Öne Çıkanlar

Çalışan bağlılığı, liderlik, performans kültürü ve işveren markayı ölçümlemek üzere çalışan görüşlerini değerlendiren küresel çalışmada Marriott 2016 yılında yine bu başarıya layık görüldü

Devamını Oku

CONSTANCE HOTEL & RESORTS, DÜNYANIN EN İYİ DALIŞ RESORTU 2016 ÖDÜLÜNÜ ALDI

Öne Çıkanlar

The World Travel Awards 2016, Sun Siyam Iru Fushi Maldives’de düzenlenen resmi tören ile birlikte sahiplerini buldu. Constance Hotels & Resorts bu önemli ödül töreninde “World’s Leading Dive Resorts” ödülünü kazandı.

Devamını Oku

TÜRKİYE'NİN SAHİP OLDUĞU İLK TURİSTİK DENİZALTI, DALIŞLAR İÇİN SEZONA HAZIR

Öne Çıkanlar

Rotasını Alanya’dan Antalya kıyılarına çeviren Türkiye'nin ilk turistik denizaltı Nemo, Antalya’da Akdeniz’in unutulmaz sualtı zenginliklerini misafirleri ile paylaşmak için sabırsızlanıyor.

Devamını Oku

AMERİKA’DAN ÇİN’E, KAYSERİ TURİZMİNE İLGİ VAR

Şehirlerde Turizm

Orta Anadolu’nun incisi Kayseri, doğal ve kültürel güzelliklerinin yanında, zengin tarihi eserleriyle de dünyanın her köşesinden gelen ziyaretçilerinin ilgisiyle karşılaşıyor.  

Devamını Oku

ERCİYES KAYAK MERKEZİ’NE DÜNYA ÇAPINDA ÖDÜL

Şehirlerde Turizm

Erciyes Kayak Merkezi, dünyanın en iyi turizm mekanlarına verilen “Tripadvisor Mükemmellik Sertifikası” ödülünü aldı.

Devamını Oku

FIS SNOWBOARD WORLD CUP 4 MART’TA ERCİYES’TE

Şehirlerde Turizm

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen ‘Snowboard Dünya Kupası’nın final etabı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin destekleriyle, 4 Mart 2017 Cumartesi günü Kayseri Erciyes’te gerçekleşecek. Erciyes etabı tanıtım toplantısında konuşan Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, “Şampiyonanın bir kez daha Türkiye’de düzenlenecek olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Bu karar, ülkemizin sahip olduğu kış sporları potansiyelinin büyüklüğünü gösteriyor” dedi. Böyle bir sportif faaliyete tekrar ev sahipliği yapacak olmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını belirten Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik ise, “Kayseri’yi Alpler standartlarında kayak ve turizm merkezi yapmak için çalışıyoruz. Bu yarış kentimizin ulusal ve uluslararası tanıtımına büyük katkı sağlayacak” dedi.

Devamını Oku

BULDAN, FOÇA VE DEMRE DE ‘GELECEK TURİZMDE’ DEDİ

Şehirlerde Turizm

Ülkemizdeki sürdürülebilir turizm çalışmalarına katkı sağlamak, turizm alanındaki istihdamı artırmak ve turizmin yerel kalkınma boyutuna dikkat çekmek amacıyla yürütülen Gelecek Turizmde’nin 2017’de destekleyeceği projeler belli oldu. 10 yıldır devam eden “Gelecek Turizmde” ile Denizli’nin Buldan, İzmir’in Foça ve Antalya’nın Demre ilçelerindeki sürdürülebilir turizm projeleri desteklenecek.

Devamını Oku

10. TRAVEL TURKEY İZMİR’DE BODRUM RÜZGARI ESTİ

Şehirlerde Turizm

Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, İzmir'de gerçekleşen 10. Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nin açılışına katılarak Bodrum standında tanıtım çalışmalarını sürdürdü. Başkan Kocadon, “Bodrum’un tanıtım mücadelesine devam ediyoruz. Bu mücadeleyi de hiçbir zaman bırakmayacağız.” dedi. 

Devamını Oku

“TÜRKİYE’DE YATIRIM DURMAZ”

Sektörel Analizler

“Riskli bölgelerde kar daha yüksektir. Bunu bilen yatırımcı Türkiye’den vazgeçemiyor. Bu maalesef bize, ‘riskli ama kazançlı’ ülke tanımlaması getiriyor. Çok çalışkan, kültürü ve geçmişi olan, genç bir nüfus potansiyeline sahip Türkiye’de yatırım durmaz ve büyüme devam eder.”

Devamını Oku

“HERŞEY’DEN VAZGEÇERSEK AKDENİZ’DE BİR NUMARA OLURUZ”

Sektörel Analizler

Akdeniz çanağında önemli jeopolitik olaylar yaşanırken, bölge turizmcileri Barselona’da bir araya geldi. Türkiye adına konferans katılan Er Yatırım Genel Müdürü Ferzan Çelikkanat, Türkiye’de her ne yaşanırsa yaşansın, yabancı yatırımcı dahil kimse Türkiye’nin potansiyelinden vazgeçemez. Türkiye, pazarlama stratejisini değiştirip ‘herşey dahil’den vazgeçerse, Akdeniz'in bir numaralı destinasyonu olur" diye konuştu.

Devamını Oku

TÜRKİYE’DE OTELE EN ÇOK HANGİ ÜLKE PARA HARCIYOR?

Sektörel Analizler

Hotels.com verileri, Türkiye’de otel konaklaması için en çok hangi ülkeden turistlerin harcama yaptığını ortaya koyuyor. İlk sırada İsrailliler yer alırken, ikincilik İzlanda’nın. Önceki yıla göre ödediği miktarı en çok artıran ülke ise Avusturya

Devamını Oku

TÜRKİYELİLERİN YILBAŞI İÇİN EN ÇOK TERCİH ETTİKLERİ ÜLKE İTALYA OLDU

Sektörel Analizler

Global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan HotelsPro, yılbaşı tatili için Türkiye seyahatçilerinin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.

Devamını Oku

“TÜRKİYE’YE GÜVENİYOR, YATIRIMA DEVAM EDİYORUZ”

Ulaşım

Singapur Havayolları Avrupa’dan sorumlu Başkanı Subhas Menon, Singapur Havayolları İstanbul ofisine yaptığı ziyarette, önemli açıklamalarda bulundu.

Devamını Oku

QATAR AIRWAYS’TEN YENİ ROTA: KRABI

Ulaşım

Qatar Airways, Tayland’ın sahilleri ile popüler olan bölgesi Krabi’ye hizmet sunan Orta Doğu kökenli ilk havayolu şirketi oldu.

Devamını Oku

TÜRK HAVA YOLLARI’NDAN, UÇUŞ DENEYİMİNİ ADINA BİR YENİLİK

Ulaşım

Miniport hizmeti sayesinde yolcular artık, uçuşları öncesinde şehir içinde bagaj taşımaktan kurtuluyor.

Devamını Oku