Sektörel Analiz

YURT DIŞI SEYAHATLERDE ROTAMIZ VİZESİZ ÜLKELER

Bürokratik işlemler, evrak toplama, vize masrafları ve zaman kaybı gibi durumlar vizesiz ülkelere gitmeyi teşvik ederken Türkiyeli vatandaşların son yıllarda dünyadaki pek çok ülkeye turizm amaçlı vizesiz seyahat imkanı bulduğu belirlendi.

Devamını Oku

DÜNYA SPOR TURİZMİYLE HAREKETLENİYOR

Günümüzde uluslararası alanda düzenlenen spor organizasyonlarının ve bu organizasyonlara iştirak eden sporcu sayısı spor turizminin büyümesine yol açıyor. Takipçi sayısıyla dünyanın en önemli spor branşlarının başında gelen futbol ise her yıl binlerce insanın seyahat etmesini sağlıyor. Spor turizmi konusunda özel çalışmalar yapan Vizyon Turizm Yönetim Kurulu Üyesi Talha Çizmeci, “Dünyanın pek çok kenti ya da ülkesi, uluslararası spor organizasyonlarını ülkesine çekerken, o spor olayının doğrudan getirisinin üzerinde yatırımlar yapmışlardır. Bizde Vizyon Turizm olarak bu bilinçle hareket ediyor, sektörün gelişimine katkı sağlamak amacıyla önemli paketlerin altına imza atıyoruz.” dedi.

Devamını Oku

BURAK AYDIN: “2018, TURİZMDE ATILIM YILI OLACAK”

BW PLUS The President Hotel Genel Müdürü Burak Aydın, 2018 yılının Türkiye turizmi için son iki yıla oranla atılım yılı olabileceğini söyledi. Londra’da 6- 8 Kasım tarihleri arasında yapılan 37.WTM Fuarı’na ilişkin gözlemlerini anlatan Burak Aydın, fuarda Türkiye’nin ilgi çeken ülkeler arasında yer aldığını belirtti.

Devamını Oku

14 MİLYON KİŞİ YURT İÇİNDE SEYAHAT ETTİ

Türkiye’de 2017 yılının ikinci çeyreğinde yurt içinde ikamet eden 14 milyon 116 bin kişi seyahat etti. Ülke içinde yapılan toplam seyahat sayısının ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 46,7 artarak 17 milyon 731 bin olarak gerçekleştiği belirlendi.

Devamını Oku

11 AYDA 179 MİLYONDAN FAZLA KİŞİ UÇTU

Ocak-Kasım dönemi uçuş istatistikleri açıklandı. Türkiye genelinde bu yılın 11 ayında havayolu yolcu trafiği, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 10,5 artarak 179 milyon 111 bin 691’e yükseldi.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

10 AYDA 30 MİLYONA YAKIN YABANCI GELDİ

2017 yılı Ocak-Ekim döneminde ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28,01 artışla 29 milyon 53 bin 450 olurken, bu ziyaretçilerin 342 bin 597’sinin günübirlik ziyaretçi olduğu belirlendi.

Devamını Oku