Şehirlerde Turizm

🔍Tamamını Oku art-img

TURİZM KENTİ ÇAMLIHEMŞİN YENİ YÜZÜNE VE YENİ İMAR PLANLARINA KAVUŞUYOR

Kısa bir süre önce Çamlıhemşin Belediye Başkanlığı tarafından kent merkezinin çehresi değiştirilerek yeni bir yüze kavuşturulan Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde imar planları da yenileniyor. Doğal sit alanı olan ilçenin yaklaşık 400 hektarlık alanına ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı İmar planları için, deneyimli planlama ekibi İmpo İmar saha çalışmalarına başladı. İmpo İmar’ın hazırlayacağı çalışma, Ayder Yaylası, Kaçkar Dağları gibi pek çok doğa harikasına ev sahipliği yapan Çamlıhemşin’in sayılı turizm kentlerinden biri haline gelmesine yardımcı olacak.

Devamını Oku

KAYSERİ OTELLERİNDE TALEP ARTIŞI YAŞANIYOR

Kayseri otellerinde, yüzler gülmeye devam ediyor. “Şimdi Kayseri’ye gitme zamanı” kampanyasına ve kayak turizmine, yerli misafirlerin yanı sıra yabancı misafirler de yoğun ilgi gösteriyor.

Devamını Oku

İNEGÖL BELEDİYESİ, TURİZM HEDEFLERİNİ GENİŞLETTİ

İnegöl Belediyesi bünyesinde kurulan İNTURAŞ (İnegöl Turizm A.Ş) koordinasyonunda oluşturulan İnegöl Turizm Tanıtım Platformu, dünya ve Türkiye’de inegölü vitrine çıkaracak.

Devamını Oku

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI’NDAN TURİZME DEV YATIRIM

Eskişehir Ticaret Odası (ETO), Eskişehir Kent Markası ve Turizminin Geliştirilmesi kapsamında çalışmalarına hızla devam ediyor. ETO, bu kapsamda hayata geçirilen Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi’ne ek olarak, kentin ekonomisine 600 milyon TL gelir sağlayacak ve yapımı 2018 yılında tamamlanacak olan Eskişehir Fuar ve Kongre Merkezi’nin yanı sıra “Turist Bilgi Noktası” ve “Turist Servisi” uygulamasını da hayata geçirdi.

Devamını Oku