Gastro

🔍Tamamını Oku art-img

“EKMEĞİN ŞAMPİYONLARI” BAKERY MASTERS’TA BULUŞUYOR

Bir Türk fırıncı, alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Bakery Masters’ta ilk kez Türkiye’yi temsil edecek. Yarışmacının ana sponsoru Lesaffre Turquie, yarışmacı Osman Gündüz’ü tanıtırken, yarışma süreci hakkında bilgiler paylaştı. Lesaffre Turquie Genel Müdürü Alain Dieval, bünyelerindeki Baking Center ile fırıncılara teknik destek hizmeti sunmanın yanı sıra nitelikli işgücünün artmasına ve sektörün gelişimine katkı sağladıklarını belirterek, “Osman Gündüz bu noktada bizim için büyük önem arz ediyor. Onun kazanacağı başarıyla biz de onur duyacağız” dedi.

Devamını Oku

ÜNLÜ ŞEFLER SİRHA İSTANBUL’DA YİYECEK-İÇECEK TRENDLERİNİ KONUŞACAKLAR

Gastronomi sektörünün önde gelenleri ve yiyecek - içecek alanında yeni trendleri belirleyenler İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul fuarında bir araya gelecek.

Devamını Oku

SULTANAHMET KÖFTECİSİ BULGARİSTAN’DA ÜS KURUYOR

Sultanahmet Köftecisi, yurt dışına kalifiye eleman gönderirken yaşadığı vize sorunları nedeniyle Sofya’da “MTS Food Ltd” adıyla şirket kurdu. Şirket aracılığıyla hem AB ülkelerindeki dükkanlarında çalışacak kalifiye eleman yetiştirilecek hem de köfte üretimi yapılacak.

Devamını Oku

DÜNYA MAKARNA GÜNÜ İÇİN 3 MİLYON TABAK MAKARNA BAĞIŞLANDI

İlk defa yirmi yıl önce Uluslararası Makarna Örgütü IPO’nun Türk delegasyonunun önerisiyle hayata geçirilen 25 Ekim Dünya Makarna Günü kutlamaları bu yıl Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşti. "Herkes için makarna" sloganıyla gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından onlarca ülkenin desteklediği 20’inci Dünya Makarna Günü etkinlikleri çerçevesinde, dünyada açlıkla savaşan vakıflar yoluyla 3 milyon tabak makarna ihtiyaç sahiplerine bağışlandı.

Devamını Oku

ATEŞBÂZ-I VELİ BİRİNCİSİ DEDEMAN KONYA OLDU

Hazreti Mevlana'nın başaşçısı Ateşbâz-ı Veli adına organize edilen Ateşbâz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri kapsamında düzenlenen ‘Selçuklu Dönemi Mutfak Sanatları Yarışması’ birincisi Dedeman Konya oldu.

Devamını Oku