2017 Temmuz

🔍Tamamını Oku art-img

“TURİZM SEKTÖRÜ 2016’YA ORANLA YÜZDE 15 BÜYÜME HEDEFLİYOR”

Dış politikada yaşanan gelişmeler sonrası bazı pazarları kaybeden Türkiye turizmi toparlanma evresine girdi. Hem dış turizmde hem de yerli turist açısından bu sezondan oldukça beklentili olan turizm sektörü, geçen seneye oranla yüzde 15 büyümeyi hedefliyor.

Devamını Oku

“2016’DA GELMEYEN TURİST BU YIL TERCİHİNİ TÜRKİYE’DEN YANA KULLANDI”

2016’da ağır bir yara alan turizm sektörü, 2017 yılına umutlu bakıyor. Antalya’ya gelen  turist sayısında geçen yıla oranla yüzde 50’lik bir artış gözlemlediklerini söyleyen Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Harika Güral, “Gerek Rus pazarının gerekse Ramazan sonrası iç pazarın hareketlenecek olması 2017’yi pozitif yönde kapama umudumuzu artırıyor” dedi.

Devamını Oku

TÜRSAB BAŞKAN ADAYI HASAN ERDEM: “ACENTELER BİTERSE TÜRKİYE’DE TURİZM DE BİTER”

TÜRSAB Başkan Adayı Hasan Erdem, Karadeniz buluşması kapsamında Samsun’da düzenlediği toplantıda, “Karadenizin incisi bu cennet bölgemizde faaliyet gösteren acentalarımızı yalnız kalmaktan kurtaracağız” dedi.

Devamını Oku

GÜNLÜK KİRALIK EVLERE GÜNLÜK VERGİ UYGULAMASI BAŞLADI

Maliye Bakanlığı tarafından Kasım 2018 döneminden itibaren başlatılan uygulama ile aylık kira geliri 500 TL ve üzerinde olanlar için kira tahsilatlarını banka veya posta ve telgraf teşkilatı Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen belgelerle almak zorunluluğu getirilmişti. Bakanlık tarafından getirilen kira belgelendirme zorunluluğuyla 50 TL olan kira gelirleri dahil bankaya yatırılacak.

Devamını Oku

YAZ GELDİ SAĞLIK TURİZMİ HAREKETLENDİ

Türkiye, sağlık turizminde önemli başarılara imza atarken, 2023 yılı hedefini de 20 milyar dolar olarak belirledi. Bu pazar için yönünü sağlık turizmine çeviren acentalar da yurt dışından tedavi olmak için Türkiye’yi seçen hastalara, tüm detayların düşünüldüğü bir program sunuyor. Ülkemizde sağlık sektöründe; mesleki açıdan donanımlı, yabancı dil bilen sağlık çalışanları tarafından hizmet verilirken seçkin sağlık destinasyonlarından olan Türkiye’de saç ekiminin yanı sıra en çok başvuru alan branşlar; göz, ortopedi, diş, kardiyoloji, onkoloji, plastik&estetik cerrahi ve beyin sinir cerrahisi olarak karşımıza çıkıyor.

Devamını Oku

İZMİR VE KOCAELİ ŞEHİR HASTANELERİ PROJELERİ ORTA VE DOĞU AVRUPA’DA “EN İYİ PPP” SEÇİLDİ

Türkerler Holding’in GAMA ile yürüttüğü İzmir ve Kocaeli şehir hastaneleri projeleri, EMEA Finance tarafından 2016 yılının “En İyi PPP (Kamu-Özel Sektör İşbirliği) Projeleri” seçildi. Londra’da düzenlenen törende ödülü alan Türkerler Holding Sağlık Yatırım Grup Başkanı Sevgin Mısırlı, “Ülkemize uluslararası düzeyde ödül kazandırmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Devamını Oku

2017 MAVİ BAYRAK ÖDÜLLERİ AÇIKLANDI TÜRKİYE MAVİ BAYRAKLI PLAJ SAYISINI ARTTIRDI

Dünya genelinde 46 ülkede uygulanan Mavi Bayrak Programı kapsamında, Türkiye 454 mavi bayrak almaya hak kazanan plajı ile 2017 dünya üçüncüsü oldu. Ödüle hak kazanan 22 marinası ile de dünya sıralamasında 7. sırada yer aldı.

Devamını Oku

HOLLANDALI TATİLCİLER TÜRKİYE TATİLLERİNDEN ÇOK MEMNUN

Otel zinciri, havayolu ve tur operatörü olarak yaptığı yatırımlarla adından sıkça söz ettiren Corendon Turizm Grubu, Türkiye’yi tanıtmak için önemli bir atılım gerçekleştirdi. Grup, Hollanda’nın basın, blogger ve turizm camiasından çok önemli isimlerini Türkiye’de ağırladı.

Devamını Oku

E-İMZA SEKTÖRÜ TURİZMİN RÜZGARIYLA İLK ÇEYREKTE YÜZDE 9.1 ORANINDA BÜYÜDÜ

Geçtiğimiz yılın son üç çeyreğinde ortalama yüzde 6 büyüyen elektronik imza sektörü, 2017 yılı Ocak ayı ortalarından itibaren turizm sektöründe de e-imza kullanılmaya başlanmasının ardından yeniden yüksek büyüme trendine girdi.

Devamını Oku

İSTANBUL'UN EN GÜZEL ZAMANI SHOPPING FEST BAŞLIYOR

Bu yıl 7.si gerçekleşecek İstanbul Shopping Fest (İSF), 1-16 Temmuz tarihleri arasında alışveriş tutkunlarına ‘Design İSF’ ile farklı bir deneyim yaşatacak.

Devamını Oku