2017 Ekim

🔍Tamamını Oku art-img

MICE’IN OSCARLARI ALTINCI YILINDA

Sektörün tüm renklerini bir araya getiren ACE of M.I.C.E. Awards Kongre, Toplantı ve Etkinlik Ödülleri; kongre, toplantı ve etkinlik faaliyetlerinin sürdürülebilir büyümesine yön vermeyi, sektörde hizmet veren kurum ve kuruluşlarda daha mükemmele ulaşma arzusu yaratmayı, MICE sektörü ile sektörden hizmet alan kurumsal şirketleri ödül gecesi vasıtasıyla bir araya getirmeyi ve Türk kongre, toplantı ve etkinlik sektörünün bilinirliğini küresel ölçekte arttırmayı hedefliyor.

Devamını Oku

GELENEKSEL MUTFAK KÜLTÜRLERİ GASTRONOMIST 2017’DE BULUŞTU

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın önemli katkıları ve Fatih Belediyesi’nin ev sahipliğinde 21 - 24 Eylül tarihlerinde Tarihi Yarımada’da düzenlenen ‘Gastronomist 2017’, tamamen geleneksel mutfak kültürleri üzerine gerçekleştirilen Türkiye’deki ilk uluslararası organizasyon olması ile dikkat çekti. Dünyanın farklı renklerini yansıtan geleneksel mutfakları İstanbul’da buluşturan Gastronomist 2017’nin son gününe Çin ekibinin renkli gösterisi damgasını vurdu.

Devamını Oku

THE BODRUM CUP 29’UNCU YILINDA

Türkiye’nin önde gelen yelken yarışı The Bodrum Cup, 16 Ekim-21 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bu yıl 29’uncusu düzenlenecek olan yarışmada yelkenciler, 6 gün boyunca gulet, tırhandil, cruiser ve katamaran kategorilerinde yarışacak. Yelken yarışlarının yanı sıra karada ve denizde pek çok eğlenceli etkinliğin de yapılacağı The Bodrum Cup, sürpriz konserlerle sona erecek. Her yıl binlerce yelken ve deniz tutkununu bir araya getiren The Bodrum Cup’a bu yıl 150 yat ve 1500 yelkencinin katılması bekleniyor.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

KATAR, ELEKTRONİK SEYAHAT İZİN SİSTEMİNİ BAŞLATTI

Körfez İşbirliği Konseyi ülkeleri, Schengen ülkeleri, Avustralya, Kanada, İngiltere, ABD veya Yeni Zelanda geçerli oturma izni veya vizesine sahip olan yolcular elektronik seyahat izin sisteminden faydalanabilecekler. Sistem ayrıca tüm ziyaretçilerin Katar'a girişini kolaylaştırıyor.

Devamını Oku

SEKTÖRÜN GİZLİ KAHRAMANLARI: HOUSEKEEPINGLER

Ev dışı tüketim sektöründe faaliyet gösteren Eczacıbaşı Profesyonel, turizm sektörünün en önemli oyuncularından olan kat hizmetlilerinin “Uluslararası Houkeeping Haftası’nı” kutluyor. Housekeepinglerin sektöre verdikleri emek ile gizli kahramanlar olduklarını söyleyen Eczacıbaşı Profesyonel Genel Müdürü Melike Koçoğlu; geliştirdikleri ürünler ve sağladıkları eğitimlerle her zaman housekeepinglere destek olacaklarını vurguluyor.

Devamını Oku

GOLDEN TULIP HOTEL SAKARYA

Studio Vertebra tasarımı Golden Tulip Hotel Sakarya, dünyanın birçok ülkesinden çok sayıda mimari ve iç mimari projenin katıldığı Leaf Awards 2017’de, “Interior Design/Future” kategorisinde finalist oldu. Zamansız, temiz ve net mimari çizgisiyle Golden Tulip Hotel Sakarya, 17 kategoride 78 projenin finalist ilan edildiği yarışmada, “Interior Design / Future” kategorisinde dünya çapında finale kalan iki projeden biri olma başarısını gösterdi.

Devamını Oku

AĞAOĞLU; “HONG KONGLU VE ÇİNLİ YATIRIMCILAR İLE BODRUM’DA 12 AY YAŞAYACAK BİR TURİZM ŞEHRİ KURUYORUZ.”

Bodrum’da yeni bir cazibe merkezi yaratacak projeyi hayata geçirmek için Hong Konglu ve Çinli yatırımcılar ile görüştüklerini açıklayan Ali Ağaoğlu; “Bodrum’daki 12 milyon metrekarelik büyük arazimizin üzerinde Hong Konglu ve Çinli Yatırımcılar ile 12 ay yaşayacak bir turizm şehri yapmak için görüşüyoruz. Hong Kong ve Çin’in en büyük yatırımcıları ile bir haftadır görüşmeler sürüyor. Bodrum’daki araziye hayran kaldılar. İstanbul’da detayları konuştuk ve ön protokol imzaladık.” dedi.

Devamını Oku

“MASALLAR DİYARI KAPADOKYA” TÜRKİYE’Yİ GEZİYOR

Dünyanın en eşsiz rotalarından biri olarak kabul edilen Kapadokya ve Nevşehir bölgesinin tanıtımı için Nevşehir Valiliği’nin talimatı ve Ahiler Kalkınma Ajansının destekleri ile oluşturulan Masallar Diyarı Kapadokya projesi başladı. Proje kapsamında son teknoloji ile donatılan Mobil Kapadokya TIR’ı Türkiye’nin dört bir yanında 15 şehri gezerek ziyaretçilere Kapadokya deneyimi yaşatacak.

Devamını Oku

“SALOMON KAPADOKYA ULTRA-TRAIL 2017” YARIŞINA YOĞUN İLGİ

- Kapadokya, 21- 22 Ekim tarihleri arasında “Salomon Kapadokya Ultra-Trail 2017” yarışlarına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Kültürel, sportif veya müzik etkinliklerinin Kapadokya’nın global çapta tanıtımına büyük değer kattığını anlatan Riverside Mansion Hotel Kurucu Ortağı Uğur Şeker şunları söyledi: “Etkinlikler için yapılan tanıtımlar başta olmak üzere, her misafirin  bölgeyi görmesi, tanıması ve çevresine anlatması Kapadokya’nın dünya çapında tanıtımına önemli ölçüde destek oluyor.”

Devamını Oku

HİNDİSTAN TAFI KONGRESİ MUĞLA’DA

Turizm sektörü geçtiğimiz yıllarda yaşadığı kayıpları telafi yönünde adımlar atarken, sektör temsilcileri Hintli turistleri Türkiye’ye çekmek için çalışmalara başladı.

Devamını Oku