2017 Ağustos

ULUSLARARASI SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZM YILINDA ‘YEŞİLLENEN OTELLER’ TURİSTLERDEN TAM NOT ALIYOR

Birleşmiş Milletlerin ‘Kalkınma İçin Uluslararası Sürdürülebilir Turizm Yılı’ olarak ilan ettiği bu yıl, yeşillenen oteller ile turistlerden tam not alan Türkiye, turizmde sürdürülebilirliği hedefliyor.

Devamını Oku

CARLSON REZIDOR, 2017 YILI İÇİNDE TÜRKİYE’DE 7 OTEL AÇIYOR

- Dünyanın en hızlı büyüyen otelcilik şirketlerinden Carlson Rezidor Hotel Group, bu yıl Türkiye’de 7 otel açmaya hazırlanıyor. Açılacak otellerin 4’ü İstanbul, 1’i İzmir diğer 2’si ise Diyarbakır ve Samsun’da yer alıyor ve grubun Türkiye’nin seçkin destinasyonlarındaki marka varlığını güçlendiriyor.

Devamını Oku

HILTON TÜRKİYE’DEKİ İLK DOUBLETREE BY HILTON RESORT OTELİNİ DUYURDU

Yeni DoubleTree by Hilton, Hilton’un Türkiye’de halihazırda faaliyet gösteren 50’yi aşkın oteli arasına katılacak.

Devamını Oku

HILTON GARDEN INN, YENİ BİR OTELLE TÜRKİYE’DEKİ BÜYÜME HAMLESİNİ SÜRDÜRÜYOR

Hilton’un orta ölçekli pazarda hizmet veren ödüllü markası Hilton Garden Inn, Türkiye’deki yeni oteli Hilton Garden Inn Kocaeli Şekerpınar’ın açıldığını duyurdu. Orbay Grup Kuyumculuk Turizm İnşaat Ticaret Limited Şirketi’nin sahibi olduğu 88 odalı otel, konuklarını ağırlamaya başladı.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

DÜNYANIN EN BÜYÜK HASTANELERİNDEN BİRİ İKİTELLİ’YE

Rönesans Sağlık Yatırım’ın Japon Sojitz ortaklığı ile Kamu Özel İşbirliği modeli kapsamında hayata geçirmeye hazırlandığı İkitelli Şehir Hastanesi’nin 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışı Çırağan Sarayı’nda düzenlenen imza töreniyle tamamlandı. 2.700 yatak kapasitesiyle dünyanın en büyük hastaneleri arasına girecek olan İkitelli Şehir Hastanesi, faaliyete geçtiğinde yaklaşık 10 bin kişiye istihdam sağlayacak. 1 milyon m2’nin üzerinde inşaat alanına sahip olacak İkitelli Şehir Hastanesi, 2.000’den fazla sismik izolatörü ile tamamlandığında dünyanın en büyük sismik izolatörlü binası olacak. Bu sayede deprem sırasında ve sonrasında bile tüm operasyonel faaliyetlerini aksama olmadan yerine getirebilecek.

Devamını Oku

TUZLA, VIAPORT MARİNA İLE DENİZ TURİZMİNDE DEVLER LİGİNE ÇIKTI

2015 yılında Via Properties tarafından 1 milyar TL maliyetle hayata geçirilen Viaport Marina, son 2 yılda Tuzla’ya önemli derecede katma değer sağlayarak, adeta ilçeyi İstanbul'un göz bebeği haline getirdi.

Devamını Oku

"BURSA'NIN TURİZMDEKİ PAYI ARTMALI"

Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Denizhan Sezgin, Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkilileriyle yaptığı görüşmede, Bursa’nın turizmdeki payının arttırılması gerektiğini söyledi.

Devamını Oku

İNEGÖL BELEDİYESİ’NİN DOĞA SPORLARI VE TURİZM MERKEZİ PROJESİ KAPSAMINDA YAMAÇ PARAŞÜTÜ

DOSTUM Projesi, uçuş tutkusunu doyasıya yaşamak isteyen sporseverler için uçuş eğitimi olanaklarıyla birlikte yamaç paraşütü yapma şansı veriyor.

Devamını Oku

UŞAK EGE VE İÇ ANADOLU’NUN İDDİALI ŞEHRİ OLACAK

Altyapı çalışmaları, çevre düzenlemeleri ve kültürel hamlelerle modern bir yüze kavuşan Uşak, bölgenin iddialı şehirlerinden biri haline gelmeyi hedefliyor. Kısa zamanda yepyeni bir görünüme kavuşan Uşak’ı geleceğe hazırlamak istediklerini belirten Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentin mega projeler sayesinde Ege ve İç Anadolu’nun iddialı şehirleri arasına gireceğini söyledi.

Devamını Oku

KAYSERİ OTELLERİ, KAYAK REZERVASYONLARINI ALMAYA BAŞLADI

Geçtiğimiz yıl kayak sezonunda otel doluluklarının yüksek olması nedeniyle, bu yıl kayak severler erken rezervasyon yaptırmaya başladı. Ülkemizin en büyük kış sporları merkezi olan Kayseri Erciyes, sadece yerli turistlerin değil, yabancı turistlerin de gözdesi oldu.

Devamını Oku