2017 Kasım

ATEŞBÂZ-I VELİ BİRİNCİSİ DEDEMAN KONYA OLDU

Hazreti Mevlana'nın başaşçısı Ateşbâz-ı Veli adına organize edilen Ateşbâz-ı Veli Aşçı Dede Mutfak Kültürü Günleri kapsamında düzenlenen ‘Selçuklu Dönemi Mutfak Sanatları Yarışması’ birincisi Dedeman Konya oldu.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

“EKMEĞİN ŞAMPİYONLARI” BAKERY MASTERS’TA BULUŞUYOR

Bir Türk fırıncı, alanında dünyanın en prestijli yarışmalarından biri olan Bakery Masters’ta ilk kez Türkiye’yi temsil edecek. Yarışmacının ana sponsoru Lesaffre Turquie, yarışmacı Osman Gündüz’ü tanıtırken, yarışma süreci hakkında bilgiler paylaştı. Lesaffre Turquie Genel Müdürü Alain Dieval, bünyelerindeki Baking Center ile fırıncılara teknik destek hizmeti sunmanın yanı sıra nitelikli işgücünün artmasına ve sektörün gelişimine katkı sağladıklarını belirterek, “Osman Gündüz bu noktada bizim için büyük önem arz ediyor. Onun kazanacağı başarıyla biz de onur duyacağız” dedi.

Devamını Oku

ÜNLÜ ŞEFLER SİRHA İSTANBUL’DA YİYECEK-İÇECEK TRENDLERİNİ KONUŞACAKLAR

Gastronomi sektörünün önde gelenleri ve yiyecek - içecek alanında yeni trendleri belirleyenler İstanbul’da gerçekleştirilecek olan Sirha İstanbul fuarında bir araya gelecek.

Devamını Oku

DÜNYA MAKARNA GÜNÜ İÇİN 3 MİLYON TABAK MAKARNA BAĞIŞLANDI

İlk defa yirmi yıl önce Uluslararası Makarna Örgütü IPO’nun Türk delegasyonunun önerisiyle hayata geçirilen 25 Ekim Dünya Makarna Günü kutlamaları bu yıl Brezilya’nın Sao Paulo kentinde gerçekleşti. "Herkes için makarna" sloganıyla gerçekleştirilen ve dünyanın dört bir yanından onlarca ülkenin desteklediği 20’inci Dünya Makarna Günü etkinlikleri çerçevesinde, dünyada açlıkla savaşan vakıflar yoluyla 3 milyon tabak makarna ihtiyaç sahiplerine bağışlandı.

Devamını Oku

SULTANAHMET KÖFTECİSİ BULGARİSTAN’DA ÜS KURUYOR

Sultanahmet Köftecisi, yurt dışına kalifiye eleman gönderirken yaşadığı vize sorunları nedeniyle Sofya’da “MTS Food Ltd” adıyla şirket kurdu. Şirket aracılığıyla hem AB ülkelerindeki dükkanlarında çalışacak kalifiye eleman yetiştirilecek hem de köfte üretimi yapılacak.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

Q PLUS EUROPEAN PROPERTY AWARDS’DAN ÖDÜLLÜ PROJE, EV KONFORU SUNUYOR

Mimar Mahmut Emre Yağmur ve Mimar Teoman Aytolan liderliğindeki Yağmur Proje tarafından İstanbul’da faaliyet gösteren Saatpark için tasarlanan Q Plus projelendirilirken müşterilere evlerindeymiş gibi bir his yaşatma isteği hedeflenmiş.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

ANTALYA’NIN SİMGESİ EXPO KULESİ’NE “DÜNYANIN EN İYİ KÜLTÜREL YAPISI” ÖDÜLÜ

👤TACA İNŞAAT

İnşaat ve mühendislik sektörlerinde dünyanın önde gelen yayın grubu Engineering News-Record, Taca İnşaat’ın farklı mimariyi akıl dolu mühendislikle birleştiren 114 metrelik Antalya Expo 2016 Kulesi’ni “Dünyanın En İyi Kültürel Yapısı” seçti.

Devamını Oku
🔍Tamamını Oku art-img

WORLD TOURISM FORUM AFRİKA SUMMİT 10 EKİM’DE GANA’NIN BAŞKENTİ AKRA’DA GERÇEKLEŞTİ

Dünya turizmine yön veren liderler Gana’nın başkenti Akra'da “Africa Summit” ile ilk kez bir araya geldi.

Devamını Oku

LÜKS, TEKNOLOJİ, GİRİŞİM VE OTEL REZERVASYONLARI KONSEPTLERİYLE UZAKROTA TRAVEL SUMMIT 17 KASIM’DA

17 Kasım’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenecek zirvede turizm ve medya sektöründen tanınmış isimlerin yanı sıra iş dünyasından temsilciler ve dijital girişim konusunda önemli başarılar elde etmiş isimler yer alacak. Lüks, teknoloji, girişim ve otel rezervasyon konseptleri altında, 4 ayrı salonda gerçekleşecek etkinliklere, geçen seneye göre %100’lük artışla 1500 kişinin katılması bekleniyor.

Devamını Oku

14 MİLYAR AVROLUK ENDÜSTRİYEL TEMİZLİK SEKTÖRÜNÜN FUARI ISSA/INTERCLEAN İSTANBUL GERÇEKLEŞTİ

3 kıtada ve 4 farklı ülkede gerçekleştirilen ISSA/INTERCLEAN, 18-20 Ekim 2017 tarihleri arasında Harbiye İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlendi. 35.5 milyar TL pazar büyüklüğüne sahip Türkiye endüstriyel temizlik sektörünü uluslararası pazarlarla buluşturacak fuarda İstanbul’da, 70 ülkeden 4500’ü aşkın ziyaretçi ve aralarında P&G, Nilfisk, Fantom, Rulopark gibi sektörün lider firmalarının bulunduğu 150 katılımcı marka yer aldı.

Devamını Oku